Після приїзду спортсменки з Еміратів, ми поспілкувалися з третьокурсницею Вінницького педагогічного університету.
– Це були найважливіші змагання перед параолімпійськими іграми, що пройдуть в японському Токіо. У столицю Еміратів з’їхалися близько півтори тисячі спортсменів з 117 країн світу, – каже Марія. — У категорії, в якій я виступала, було 15 учасниць. Наша збірна здобула 27 нагород, з яких 11 золотих 8 срібних та 8 бронзових медалей. До речі, цей чемпіонат був найбільш рейтинговим. Наша команда виборола 25 ліцензій на паралімпійські ігри «Токіо 2020». Щодо мого особистого внеску в скарбничку української збірної, то я посіла 7-е місце серед метальниць спису.
— Маша, ви вперше виступали серед дорослих спортсменок?
— На чемпіонаті України я перемагала за участі дорослих спортсменок. На чемпіонаті світу в Дубаї виступала в статусі дебютантки серед дорослих спортсменок
— Хто ще з наших землячок представляв Вінниччину на цих змаганнях?
— Наша команда була представлена 37-ма спортсменами з 17 областей України. Вінниччина в їх числі.
— Дубаї сподобався?
— І да, і ні. Якщо оцінювати з точки зору екскурсії, там є на що подивитися, є про що розповісти. Якщо оцінювати з точки зору їхніх звичаїв чи навіть законів, то українцям важко підлаштовуватися під їхні порядки. На дворі +34, а треба бути одягненому в штанах, а верхній одяг повинен бути з довгими рукавами. Специфічна це країна, а фонтани там класні.
— Хто ваші тренери, скільки часу ви проводите на тренуваннях, яку позицію у вашому житті займає спорт?
— Мої теперішні тренери — це фахівці високого рівня Тетяна Дідик та Віктор Постемський. Третім наставником залишається Володимир Шульга. З ним я робила перші кроки до великого спорту, з ним перемагала на всеукраїнських турнірах. У секторах для тренувань перебуваю п’ять разів на тиждень. Спорт в моєму житті відіграє якщо не все, то головну роль, точно.
— Чим любите займатися у вільний від спорту та навчання в університеті час?
— Захоплень маю багато. Люблю прогулянки парковими зонами, подорожувати з друзями історичними містами чи місцями унікальної природи. Коли трапляється, що я одна, моїм супутником стає книга.
— Вам 19 років, вік юніорських чемпіонатів. Не важко змагатися з дорослими спортсменками, серед яких багато чемпіонів світу?
— Кількість атлетів і склад учасниць на мене не діє. Чим пристижніші змагання, тим я намагаюся показати кращий результат. Інша річ – очікування виступу вже на змаганнях. На чемпіонаті світу в Дубаї ми виступали на п’ятий день. Такі умови накопичують психологічну втому.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 45 від 7 листопада 2024
Читати номер