Коли святкуємо Михайлів день у 2024 році за новим календарем?
- У зв’язку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський календар, всі неперехідні свята, зокрема і День архангела Михаїла, відзначаються на 13 днів раніше.
Щороку восени віряни вшановують пам'ять архангела Михаїла, небесного воїна, який очолює всі небесні сили. Свято Собору Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних присвячене саме йому. Згідно з біблійними переказами, Михаїл є головним захисником віри, який бореться проти сил зла. У цей день Церква відзначає єдність усіх небесних сил, які служать Богові та прославляють Святу Трійцю.
Дата за новим календарем
До переходу на новоюліанський календар українці святкували це велике церковне свято 21 листопада. Бо тепер всі неперехідні свята ми святкуємо на 13 днів раніше, то Михайлів день 2024 року припадає на 8 листопада.
Історія свята
Дата святкування Собору Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних була встановлена в IV столітті Лаодикійським Собором. В церковній традиції існує дев'ять ангельських чинів:
- Серафими;
- Херувими;
- Престоли;
- Домінанти;
- Сили;
- Владні;
- Начала;
- Архангели;
- Ангели.
На іконах архистратига Михаїла зображують з мечем. Він символізує перемогу добра над злом. А ще саме цей меч відсікає від людських душ згубні пристрасті та спокуси. Михаїла вважають воїном, переможцем люцифера, тому молитва в його день матиме особливу силу.
Традиції
Після завершення осінніх польових робіт, наші предки з нетерпінням чекали на Михайлів день, щоб відпочити та провести час у колі родини та друзів. Цей день був наповнений гостинністю: господині готували смачні страви, а родини збиралися разом, щоб поспілкуватися та повеселитися.
Але, звичайно, головним елементом святкування Михайлового дня були богослужіння. Традиційно йому молилися про захист від ворогів, порятунок від гріха, настанову на істинний шлях.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.