Єдина в нашому місті літня школа звітувала про завершення навчання

Єдина в нашому місті літня школа звітувала про завершення навчання
  • У п’ятницю, 20 червня, в актовій залі ліцею № 1 було багатолюдно. Учасники проєкту «Про Світ» звітували чого вони досягли за три тижні навчання роботи літньої школи.

Літня школа у ліцеї № 1 працює за трьома напрямками. Це гуманітарна, наукова та мистецька лінія. Організована літня школа у ліцеї № 1 педагогічним колективом, а її директором і автором новинок є Тетяна Анатоліївна Петрик. Тривають заняття у літній школі три тижні і проходять вони у форматі інтенсивного навчання, яке поєднує стратегічне мислення з практичною роботою. 

Гуманітарний напрямок демонстрував знання історії, української та англійської мови у вигляді ігор, цікавих історій та пісень на англійській мові.

Відео дня

Коли йшла мова про наукову лінію, учні конкурсанти віршованими творами розповідали про роботу внутрішніх органів людини загадками, а аудиторія глядацької зали давала відповідь на поставлені питання. Переважна більшість відповідей були вірними і діти науковці показували ті органи на макеті людини.

Захоплюючою була практика занять мистецької лінії. Школярі представили роботи з дизайну одягу та предметів, які доповнюють його.

Дівчата показали як вони з старих джинсів зробили добротні сумки, косметички та гаманці. Вище всяких похвал представили глядачам казку «Коза і семеро козенят». А на наступні канікули вони планують показати виставу «Кайдашева сім’я»

Більш детально про роботу літньої школи розповіла директор Тетяна Петрик.

— Останні роки стали серйозним викликом для української освіти: пандемія COVID-19, повномасштабне вторгнення в Україну військ російської федерації, внутрішнє переміщення населення, перерви в очному навчанні, нестабільний інтернет та психологічна напруга — все це негативно вплинуло на рівень навчальних досягнень учнів, — каже директор літньої школи. На сьогодні літня школа стала одним із найефективніших способів подолання освітніх втрат та підвищення рівня знань здобувачів освіти.

— Коли почала свою роботу літня школа у вашому ліцеї?

— Проєкт «Про Світ» існує другий рік і це безкоштовно. Ліцей № 1— єдиний заклад у Козятинській територіальній громаді, що запроваджує таку форму роботи. Тривалість навчання — три тижні. У 2025 році заняття в літній школі проводились за трьома лініями:

наукова (математика, фізика, астрономія, біологія, географія, інформатика),

гуманітарна (українська мова, англійська мова, німецька мова, історія),

мистецька (дизайн приміщення, дизайн одягу, дизайн аксесуарів, театральне мистецтво).

Літня школа — це форма організації освітнього процесу в період літніх канікул, яка має на меті не лише заповнення прогалин у знаннях, а й відновлення навчальної мотивації, формування соціально-емоційних навичок і підтримку психоемоційного стану дітей.

На відміну від традиційних уроків, заняття у літній школі мають гнучкий, інтерактивний і учнеорієнтований формат. Вони відбуваються в невимушеній атмосфері, часто у формі ігор, проєктної діяльності, майстер-класів.

Як я казала мета літньої школи — це подолання освітніх втрат з основних предметів. Підвищення рівня знань, підготовка до олімпіад та конкурсів.

Розвиток навичок критичного мислення, комунікації, саморегуляції.

Підвищення рівня самооцінки та впевненості у власних силах.

Психологічна підтримка та стабілізація емоційного стану дітей-учнів.

Це групові заняття з математики, української мови, англійської, природничих наук.

Проєктна робота: учні створюють міні-проєкти, презентації, фільми.

Тематичні дні — фокус на певній темі з комплексним підходом.

Тренінги та психологічні вправи — розвиток емоційного інтелекту, зниження тривожності.

Креативні студії — малювання, театральні постановки, STEM-лабораторії.

— Розкажіть, які ви бачите переваги літньої школи від звичних занять під час літнього відпочинку?

— Добровільність та гнучкість — діти навчаються у зручному режимі без тиску оцінок. Розклад складено таким чином, що учень обирає свою власну освітню траєкторію на день, тиждень.

Позитивне навчальне середовище — створення атмосфери підтримки, довіри й мотивації. Міжпредметна інтеграція — навчання у форматі «життєвих ситуацій», наближених до реальності.

Індивідуальний підхід — педагоги можуть працювати з окремими учнями або групами залежно від потреб. Слід зазначити, що з дітьми займаються мотивовані педагоги, психологи, волонтери. Є підтримка батьківської спільноти та громади.

Матеріально-технічне забезпечення (простір, техніка).

Чітке планування, сучасні методики та зворотний зв’язок з учнями.

Літня школа — це не лише засіб ліквідації освітніх втрат, а й простір турботи, відновлення і зростання. Вона дозволяє дітям повернути віру в себе, подолати труднощі, відчути підтримку з боку вчителів та однолітків. У контексті сучасних викликів така форма роботи є не розкішшю, а необхідністю для забезпечення рівного доступу до якісної освіти для всіх українських дітей.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
×
0%
keyboard_arrow_up