«Є завезена земля. Навіщо навколо кладовища ями копати?»

«Є завезена земля. Навіщо навколо кладовища ями копати?»
  • На часі. До Провід ще було тиждень з хвостиком, як ми відвідали обидва козятинських кладовища. Багато могил своїх рідних вже прибрали. У цілому
  • ніби все нормально, але є невеличке «але». Такої ж думки були директори
  • кладовищ. Обидва сказали, що все добре, тільки з року в рік «але» не зникає

Пані Надію ми зустріли на сільському кладовищі. Вона приїхала з Житомира, щоб обробити могили своїх батьків.

— Уже більше 20 років доглядаю за могилами рідних. Якби я жила в Козятині, то висадила б тут живі квіти. Зараз кожного літа засухи, то не буде добре, коли на могилах квіти засохнуть. На Проводи, коли приїду, повішу віночки і так вже й буде до наступного року, — розповіла житомирянка з козятинським корінням.

Відео дня

Алея Слави на сільському і міському кладовищіах під пильним оком батьків Героїв, дружин і  родичів. Тільки не все вони можуть зробити. Під час поховання одного з Героїв ми помітили, як під час вітряної погоди хитаються в різні боки флагштоки. Причину нам пояснили родичі загиблого воїна. 

— Це їх так працівники міської ради ставлять. Викопали ямку для флагштока і піною задули. Ми попросили працівників кладовища, то вони піну забрали і цементною сумішшю залили, а так все добре, — сказали вони.

На питання, що не так на кладовищі, директор Святослав Фалатюк спочатку сказав, що ніби все добре, а трохи подумавши, додав:

— Хотілося б, щоб на Проводи на могили рідних люди не несли віночки з пластику і штучні квіти. Минулими роками часто доводилось спостерігати таку картину: щоб набрати землі для підсипки могил, люди біля кладовища копають канави. Земля завезена, а люди за старою звичкою копають ями… Викидали сміття не там, де треба. Ранком приїхав на кладовище, а хтось біля дороги поблизу Алеї Слави залишив сміття. Невже так важко було пройти якихось 50 метрів, щоб викинути його у відведеному для цього місці? Випадки зі сміттям трапляються, але з кожним роком їх стає менше. В цілому, якщо взяти період, коли ми прийняли кладовище і тепер, то кожен скаже, що то як море і земля. Плануємо від дороги загородити кладовище парканом, — розповів директор кладовища.

На міському кладовищі ми були у п’ятницю, 3 травня. Людей було дуже мало, мабуть, до Великодня готувалися. Здивувало те, що нарешті біля Алеї Слави люди перестали зносити сміття. 

 — Ми боролися з цим явищем не місяць і не два. Ставили табличку, сміття забирали, навіть землю зачищали і нічого не допомагало: купа сміття на тому місці виростала знов, — розповіли працівники кладовища. — Але потім якось людям самим дійшло, що близько Алея Слави і перестали носити на те місце сміття. 

Доповнив своїх працівників директор міського кладовища Павло Занюк. 

 — Цей рік, мабуть, якийсь особливий, сміття на кладовищі в рази менше і ми його вже вивезли. Дякую міській раді, вони дали транспорт і ми одну одиницю техніки найняли. Сміття менше стало тому, що вже менше штучних квітів несуть на кладовище. Ми не тільки впорались зі сміттям, ми всі доріжки на кладовищі обкосили, — сказав на завершеннянашої зустрічі Павло Занюк. 

 

ПЛАШКА  Пластик отруює

Пластикова атрибутика, яку несуть на цвинтарі, становить серйозну загрозу навколишньому середовищу та здоров’ю людей.

Утилізувати поминальні символи майже неможливо, розкладається такий штучний матеріал надзвичайно довго. За переконаннями екологів, під час спалювання синтетики у повітря викидається діоксин та інші небезпечні токсичні речовини, котрі несуть загрозу для здоров’я людини. Крім того, такі викиди спричиняють виникнення онкологічних захворювань.
Розуміючи шкідливість пластикових квітів і вінків, у європейських країнах вже давно заборонили їх використання.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (2)
  • Геннадий Ткачук
    Інформація для автора статті …В пʼятницю перед проводами за релігійними віруваннями заборонено відвідувати кладовища
    Вячеслав Гончарук reply Геннадий Ткачук
    Геннадій Васильович, автор статті був на міському кладовищі у п'ятницю перед Великднем.

keyboard_arrow_up