Діти знову ходять на гуртки. Як змінилася робота у Центрі дитячо-юнацької творчості

- У Центрі дитячо-юнацької творчості функціонують більше десятка гуртків.
- Для кожної вікової категорії дітей є свої напрямки.
- В них можуть займатися діти нашого міста і діти з вимушено переселених сімей.
Коли почалося війна, працівники ЦДЮТ нашого міста стали волонтерами — плели маскувальні сітки. Як зі столиці трохи повіяло спокоєм, спеціалісти ЦДЮТ повернулися до своєї звичної роботи. Що там змінилося?
— Можете назвати кількість гуртків і як вони функціонують?
—.Це гуртки «юні винахідники», «електронне радіоконструювання» – цей гурток більше для хлопчиків, але й можуть брати у ньому участь дівчатка, – каже співробітник центру пані Ольга. – Ще у нас є гуртки «чарівна лоза», «орігамі», «паперові фантазії», «сувенір», «майстерня декоративної творчості», (це гурток для дітей з обмеженими можливостями), «Лідер», «пізнайки», «казковий дивограй» та «шахова школа»
— Як вони функціонують і чи є якісь зміни?
—Всі ці гуртки функціонують за змішаною формою навчання. Керівники гуртків записують майстер класи, які розміщують на офіційній сторінці у фейсбуці і займаються з дітьми в центрі. Перш ніж визначитись, як ми будемо працювати, ми провели з батьками дітей нашого міста та батьками дітей вимушених переселенців опитування: в який час батьки можуть приводити на гурток дитину. Тим кому більше підходить онлайн навчання – керівники гуртків роблять майстер класи та відправляють дітям у групи. Діти вдома виконують завдання і свої роботи відправляють фотозвіти керівникам гуртків. Такі ж майстер класи ми розміщуємо на нашій офіційній сторінці
—Скільки в Гуртки ЦДЮТу записалося діток сімей вимушених переселенців?
—Поки 23 діток. Якщо дітям та батькам вимушено переміщених осіб підходить очна форма навчання, то такі діти без проблем можуть приходити і займатися з дітьми нашого міста.
Зараз наші керівники гуртків проводять майстер клас у патріотичній тематиці. До Великодня плануємо провести майстер класи, як патріотичної тематики, так і тему християнства.
—Які у вас гуртки функціонують тільки дистанційно?
— Гуртки «естетика побуту» та «театральний» працюють у дистанційному режимі, тому що керівники цих гуртків знаходяться за кордоном.
Я повторюю, в наше місто багато переїхало батьків з дітьми з окупованих територій. Вони мають можливість займатися разом з дітьми нашого міста. Керівник гуртка «Сувенір» Світлана Гуменюк спеціально під дітей вимушено переселених сімей проводить майстер клас під назвою «Ми сильні, ми разом». Діти нашого міста, які займаються з Світланою Олександрівною не перший рік, будуть допомагати дітям, які приїхали до нас з небезпечних місць.
Читайте також:
Козятинський «Інклюзивно-ресурсний центр» продовжує свою діяльність
Московська і не тільки: майже два десятки наших вулиць прославляють російських діячів
Куплю, продам, робота, ремонт, нерухомість, автомото: усі оголошення Козятина
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Наталі Ткачук
Коваленко Татьяна