Чи пускатимуть дітей до шкіл без щеплень?

Чи пускатимуть дітей до шкіл без щеплень?
  • Цьогоріч у місті за шкільні парти сіли 2790 учнів.
  • На них та їхніх батьків чекає нововведення: відтепер треба подавати не лише довідку про проходження медичного огляду, а й довідку про щеплення.
  • Наші журналісти дізнавалися, що з цього приводу думають батьки та що кажуть в управлінні освіти та спорту

Катерина Сімахіна, мама двох синів. Молодший, Вадим, перейшов до п’ятого класу. Старший, Артем, - в десятому. Обидвоє мають щеплення.

— Старший у мене вже у 10 класі, а влітку ми знайшли, що якихось два щеплення були відсутні, — розповідає жінка. — То ми ходили робили, бо пропустили їх. Там треба було чи в 6, чи в 10 (років — авт.). Був один препарат, капали від поліомієліту і від правця.

Попри те, що Катерина Сімахіна серйозно ставиться до щеплень, вона проти примусової вакцинації. Каже, батьків не повинні змушувати робити дітям щеплення.

Відео дня

— Я не за те, щоб змушували, — продовжує жінка. — А якщо раптом якась непередбачувана ситуація буде, то вже тоді батьки будуть нести відповідальність, якщо, не дай Бог, щось із дитиною. Може деякі і треба робити. Треба дивитися і по дитині, і по щепленню. І читати відгуки. Є такі щеплення, що взагалі у дітей бувають летальні випадки.

На думку Катерини, треба покладатися на власні досвід та інтуїцію. І зважати на стан здоров’я дитини, перед тим, як йти на вакцинацію.

— Я дивлюся по дитині, — додає Сімахіна. — Якщо я бачу, що прихворів, то я можу або перенести, або взагалі відмовитися. Якщо щеплення, наприклад, не обов’язкове.

Інну, маму першокласника Олексія, новина про обов’язкові щеплення не налякала. Жінка і без того слідкує за тим, щоб син був вакцинований.

— У нас усі щеплення є, — розповідає Інна. — Ми над цим навіть не задумувалися. Я до цього позитивно ставлюся. Робити щеплення дитині не боюся. А чого боятися?

Такої ж думки притримується й інша козятинчанка.

— Ми робимо щеплення, — каже мама учня школи № 2. — Тому для мене це нормально. Я усі щеплення роблю. Може хтось там проти. Я не боюся щеплення дитині робити.

Про те, що невакцинованих дітей можуть не допускати до навчального процесу, повідомили на спільній прес-конференції міністра охорони здоров’я та міністра освіти та науки, яка відбулася 14 серпня.

Єдиний виняток — медичні протипоказання до вакцинації. Тобто, якщо лікарі приймуть рішення, що вашій дитині за станом здоров’я щеплення робити не можна, вона навчальний заклад відвідувати зможе.

Уряд посилається на Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб». У статті 15 цього закону йдеться про те, що дітей приймають до закладів лише за наявності медичної довідки. Вона видається після огляду й у разі, якщо дитині проведене щеплення.

«Дітям, які не отримали профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведені з порушенням установлених строків, у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його», — йдеться у Законі.

Які мають бути щеплення?

Згідно із календарем профілактичних щеплень, опублікованим на сайті Міністерства охорони здоров’я, людина має отримати щеплення від:

- гепатиту B — у першу добу життя (1 доза), у два місяці (2 дози), у шість місяців (3 дози);

- туберкульозу — на третю-п’яту добу життя (1 доза);

- кору, паротиту та краснухи — у рік (1 доза) та у 6 років (2 дози);

- дифтерії та правця — у два місяці (1 доза), у чотири місяці (2 дози), у шість місяців (3 дози), у 18 місяців (4 дози), у 6 років (5 доз), у 16 років (6 доз) та повторні щеплення через кожні 10 років;

- кашлюка — у два місяці (1 доза), у чотири місяці (2 дози), у шість місяців (3 дози), у 18 місяців (4 дози);

- поліомієліту — у два місяці (1 доза), чотири місяці (2 дози), шість місяців (3 дози), 18 місяців (4 дози), 6 років (5 доз), 14 років (6 доз);

- гемофільної інфекції (ХІБ) — у два місяці (1 доза), у чотири місяці (2 дози), у рік (3 дози).

«Бажано було подати довідку до початку навчального року»

В управлінні освіти та спорту кажуть, що проводять з батьками роз’яснювальну роботу щодо того, що діти мають бути щепленими. Проте, якщо складається така ситуація, що пройти вакцинацію дитина не встигла чи змінили графік щеплень, то її до занять допускають.

— Бажано було подати довідку до початку навчального року, а все інше узгоджується з адміністраціями школи, — каже Олена Касаткіна, начальник управління. — Кожна адміністрація школи знає, що дитина приходить перед початком навчального року з медичною довідкою на руках. А якщо будуть якісь виняткові випадки, то вони узгоджуються з адміністрацією школи.

Як зробити щеплення?

Як повідомили нам у відділенні сімейної медицини Козятинської центральної районної лікарні, для того, аби зробити щеплення, необхідно звернутися до сімейного лікаря.

Спеціаліст огляне дитину. Якщо стан її здоров’я дозволяє провести вакцинацію, сімейний лікар видасть направлення на щеплення.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • Петровська Олена

    Сервіс жах! Відношення до пацієнтів взагалі виходить за рамки допустимого!  У черзі до психіатра  потрібно просидіти з 9,00 до 13,45, щоб пані Кравчук почала прийом пацієнтів. А тому хто не витримував і запитував у медсестри, де ця поважна пані - відповідь одна - або у відпустці, або викликав головний лікар. А ви холопи мусите сидіти тихо і чекати поки пані розговіється,  а якщо ж ні, то пані Кравчук прийде і влаштує вам допит з пристрастями і не дасть вам сертифікат. Отож сидіть і не нудіть... Ось такий у нас сервіс і шановний лікар-психіатр, який користується своїм службовим положенням і знущається над людьми. От як за гроші, то будь ласка, пані тут як тут і головний лікар не стоїть на заваді!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
12:01 Запрошують на благодійний ярмарок Доброго Козятина. Дата та місце проведення 11:03 Вся родина воює. Діма загинув, батька й дядька відпустили попрощатися з ним. 10:00 Махнівська громада у жалобі: на війні загинув Герой Олександр Яцьков 09:19 15 років тюрми: засудили вінничанина, який допомагав росіянам в підготовці ракетних атак на місто Від читача 14:06 Сексуальне насильство – це будь-яке протиправне посягання на статеву недоторканість людини. 08:20 Один циклон пішов, другі— на порозі. Про погоду до кінця тижня 22:29 «Якщо з калюжею на Винниченка нічого не робити, то дорога взимку буде непроїзна» 18:39 У Вінницькій області з грудня заборонять ловити раків 17:16 Від нудоти до судом та паралічу: у мандаринах з Єгипту виявили небезпечну отруйну речовину 16:20 Організували у тюрмі підпільний кол-центр і обкрадали клієнтів провідного банку України 15:00 «Має просто унікальну пам'ять». Лідії Настичук з Вівсяників виповнилось 96 років 14:31 «Ставок замерзає, а там лебідь. Врятуйте» play_circle_filled 12:59 Повідомили про зміну руху поїздів через складні погодні умови
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up