В середині грудня відбулася зустріч дільничних офіцерів поліції сектору превенції Козятинського відділення поліції з населенням в об’єднаних територіальних громадах. Говорили про актуальні проблеми територіальної громади, про профілактику серед дітей, раніше судимих, про боротьбу з домашнім насильством, про крадіжки.
Так, за 11 місяців 2020 року працівники сектору превенції Козятинського відділення поліції в ході службової діяльності виявили 86 кримінальних правопорушень, із них 33 злочини за статтею 185 ККУ «Крадіжка». Звітують, що всі вони розкриті. Також маємо 17 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів.
Керівник сектору превенції козятинського відділення поліції Євгенія Трайдакало розповів про найрезонансніші та найгучніші з них.
— Під час відпрацювання у Вовчинцях, ми перевірити одного раніше судимого, — каже Євгеній Трайдакало. — Від сусідів отримали інформацію, що він вживає наркотичні засоби і залучає до цього неповнолітніх. Провели огляд домоволодіння. Факт підтвердився. На порушника задокументували п’ять злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, в тому числі і за притягнення неповнолітніх. Наразі тривають судові розгляди. Злочинцю загрожує до 8 років позбавлення волі. Також наприкінці літа в центрі Козятина на вулиці Героїв Майдану, 17, дільничні спільно з карним розшуком під час розслідуванн наркотичних злочинів провели три обшуки. І у всіх випадках підтвердилося. Двох взяли під варту.
На профілактичному обліку козятинської поліції перебувають 135 осіб, із них 62 — раніше судимі, 48 — формально наглядних (раніше судимих за вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів), 25 — адміністративно наглядних (особи, яким суд встановив обмеження виїзду за межі району, виходу з будинку в нічний час та заборонив відвідування закладів, де «наливають»).
Також є 169 сімейних насильників. З такими громадянами дільничні офіцери поліції постійно проводять профілактичні бесіди щодо недопущення повторного вчинення злочину.
За словами керівника сектору превенції козятинського відділення поліції Євгенія Трайдакала, в майбутньому, голови ОТГ мають прийняти рішення — мати поліцейського громади, чи ні. Різниця між дільничним офіцером та офіцером громади в тому, що він буде підзвітний не тільки начальнику поліції, а й голові ОТГ. Плюс поліцейського громади мають забезпечити транспортним засобом, робочим місцем. Тобто створити поліцейську станцію —такий собі центр безпеки або міні-відділення поліції. Все це поки що в планах, але вже визначили місце їх розташування. Наприклад, поліцейська станція у Козятині буде на провулку Кондрацького, 1 (кандидат на посаду поліцейського офіцера громади є дільничний офіцер, капітан поліції Олександр Левчук ). У Глухівцях — вулиця Кар’єрна, 49 (кандидат на посаду дільничний офіцер, майор поліції Микола Дзюба). У Махнівці — вулиця Нікольського, 15 (кандидат на посаду дільничний офіцер, капітан поліції Іван Антонюк). І в Самгородку — вулиця Миру, 48А (кандидат на посаду дільничний офіцер, капітан поліції Олександр Чагін).
Щоб застерегти громадян, як не стати жертвами злочину, дільничні поділилися актуальними порадами:
Читайте також:
«Це моя хата, я тебе вижену»: як карають кривдників та захищають жертв
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 45 від 7 листопада 2024
Читати номер