Сухий пайок — набір харчів, який солдат може з’їсти в екстремальних умовах.
Один такий американський сухпайок ми роздобули на міжнародних військових навчаннях. Українські офіцери, які віддали його нам, отримали у подарунок від американських військових. Натомість подарували їм свої. Але, кажуть українці, їсти американську їжу вони не можуть.
Вода закипає сама
— Ці їхні пайки на смак — бридота, — каже військовий Володимир. — Ми їх їсти не можемо. А от американці наші із задоволенням їдять. Хоча американськими, якщо з’їсти, наприклад, на обід, наїдаєшся так, що й вечеряти не хочеш. Також вони дуже практичні.
До українського офіцерського сухого пайка входить перлова каша з яловичиною, яловича тушонка, сухий крекер, шпроти в олії, ковбаса, бульйонні кубики, чай, розчинний апельсиновий напій, цукор та вологі серветки. Щоб приготувати бульйон та розігріти кашу, потрібно розпалити вогонь та мати посудину, у якій можна закип’ятити воду.
Відкриваємо американський сухий пайок. Коричнева упаковка з цупкого поліетилену. На ній вказано, що там обід з м’ясних кульок у соусі — меню номер вісім. Всередині багато пакетиків, заповнених продуктами. Один із них — прозорий, а всередині — карбід.
Розрізуємо цей пакет і заливаємо в нього чашку звичайної води. За кілька секунд вона закипає, і кімната наповнюється запахом карбіду — як під час зварювальних робіт. Опускаємо у цю воду м’ясні кульки, запаковані у пластиковий контейнер. За хвилину витягуємо контейнер з окропу і розрізаємо його. Всередині — червоне місиво, схоже на нашу кільку в соусі. Але замість неї — кульки із фаршу.
Є ще дві герметичні упаковки — у них по шматку хліба. Разом з ним — пакетик з хімічною речовиною, яку не можна їсти, але яка зберігає хліб свіжим. Ще — пакетик із сирним соусом, який слід мастити на хліб. Тут відразу й пластикова ложка і навіть герметична торбинка, у якій можна запарювати чай чи каву. Відразу є стікер із розчинною кавою. Засипаємо її в пакет і заливаємо окропом. Пакет не протікає і не деформується під дією тепла. Таким чином маємо свіжу каву. Тут же є пакетик з цукром та з вершками. До кави — запакований солоний крекер, який, до речі, чудово горить — ним можна розпалювати вогонище.
Також у пайку є пачка сірників, пачка солоних горіхів та родзинок. А також жуйки, серветки та розчинний лимонний напій, який заодно знезаражує забруднену воду.
“М’ясо справжнє”
Даємо покуштувати страви ведучій рубрики “Смачного” газети “20 хвилин” Ірині Чубатій.
— Ця сирна паста на смак така нічого, але бачу, що справжній сир у ній навряд чи є, — каже вона. — Відчутно, що там багато хімічних добавок. В основній страві теж помітно, що там багато всілякої хімії. Однак м’ясо справжнє, а не як у нашій ковбасі. А цього зеленкуватого лимонного напою багато пити не ризикну.
Цікаво, що одним індивідуальним харчовим набором ситно пообідали двоє чоловіків. А на упаковці вказано, що термін придатності сухпайка — необмежений. Тоді як українські — придатні кілька років.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 28 від 10 липня 2025
Читати номер