14 січня — День святого Василя

14 січня — День святого Василя

Це одне із трьох Великих зимових свят: Різдво, Свято святого Василя й Водохрище. Святитель Василь Великий здавна користувався особливим шануванням у середовищі східнослов’янського віруючого люду. Частина мощів святого Василя й до сьогодні перебуває в Почаївській Лаврі.

 

Василій Великий стяжав у Господа дар провидіння й чудотворінь. Відомо багато випадків чудесних зцілень, здійснених святителем Василем Великим. Сила молитов святого Василя була дуже велика. Він міг просити у Господа прощення грішнику, що зрікся Христа, змусивши його щиро покаятися.

За євангельским вченням, у цей день Христові зробили обрізання. Тому християни намагалися нічого не різати.

Василь вважається покровителем землеробства.

Відео дня

На Старий новий рік — Василя, окрім служби в церкві, традиційно зранку ходили посівати посівальники-хлопчики, Вони обсівали зерном оселі родичів, сусідів, знайомих. Посівальниками мають бути хлопчики. Існує повір’я, що першим на Новий рік мав зайти в хату чоловік, щоб усе було добре і в родині, і в господаря. Зранку хлопці намагалися встати якомога раніше, щоб бути першим.

Нехай святий Василь принесе частинку святості, добра і милосердя до вашої оселі і вашого життя!


 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:01 Міністр МВС України призначив «Фіна» з Козятина своїм радником 19:01 Зима — найкращий час лікувати алергію 18:33 Живий коридор Слави для Героя: додому повертається Олексій Васільєв 16:05 Мороз, сніг та ожеледиця. На Вінниччину йде похолодання play_circle_filled Від читача 17:40 Кіберполіцейські Хмельниччини запобігли продажу унікального артефакту 15:28 Козятинчани без води. Стався прорив на магістральному трубопроводі 14:50 Жалоба. Загинув Герой з Козятинської громади Павло Вечера 13:37 Оформити паспорт стало дорожче 13:30 «Золотом платили, коли робили фундамент». Історія Уманського будинку photo_camera 12:02 Як у давнину на Козятинщині сорочки вишивали photo_camera 10:20 «Я не буду правити, тільки церкву не чіпайте». Про отця з Іванковець, який врятував святиню 09:40 Які аналізи та дослідження треба робити щороку? Склали для вас чек-лист 08:22 Не сваріться, а спостерігайте за синичками. Історія, традиції та заборони 2 січня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up