Вінницькі експерти розробили 20 анімаційних уроків з медіаграмотності для українських шкіл

Вінницькі експерти розробили 20 анімаційних уроків з медіаграмотності для українських шкіл
  • 20 анімаційних міні-уроків презентувала «Стусівська школа медіаграмотності» до всеукраїнської тижня медіаграмотності, який стартував 23 жовтня.
  • Це невеличкі ролики, у яких в доступній формі розповідається про актуальні питання медіаосвіти для школярів: фішинг, дискримінація, сумнівна інформація тощо.

Міні-уроки розроблені студентами кафедри журналістики Донецького національного університету ім. Василя Стуса за менторською підтримкою викладачів та медіаекспертів у рамках проєкту Вінницького пресклубу «Стусівська школа медіаграмотності». Відео розраховані як на учнів середньої, так і старшої школи. Анімаційні ролики доступні для використання у навчальному процесі в Ютуб, а також на сторінках кафедри та пресклубу у соціальних мережах.

Кураторка анімаційної частини проєкту професорка ДонНУ Ірина Мацишина акцентує: «Усі міні-уроки створені у форматі сторітелінгу. За сюжетом герой чи героїня відео стикаються із певною проблемою: неперевіреною інформацію, безвідповідальними блогерами, що рекламують сумнівні продукти, із плагіатом. Ми наділили героїв іменами, історіями, щоб звертатися до учнів та молоді на «ти». Також у роликах ми розповідаємо, як подібні проблеми виявляти і як уникнути маніпуляцій, інформаційного шахрайства».

Відео дня
v class="video-block">

Менторка проєкту професорка ДонНУ Наталя Стеблина зазначає: «Особливістю нашого проєкту є те, що його здійснюють студенти під керівництвом досвідчених менторів. Студенти знімають ролики, а також проводять тренінги із медіаграмотності в освітніх закладах Вінниччини. Таким чином ми хочемо показати, що медіаграмотність – безперервний процес, який має починатися вже із шкільних років. Головна мета «Стусівської школи медіаграмотності» – донести до учнів, що в час повномасштабної війни процес медіаграмотності є важливим. Якщо ти не володієш простими інструментами перевірки інформації, можеш несвідомо допомогти окупантам. Наприклад, поширити брехливе повідомлення, що призведе до зростання панічних настроїв. Тому ознайомлення школярів із методиками фактчекінгу є досить важливим. Міні-уроки, в свою чергу, будуть корисними для вчителів і можуть бути використані під час позашкільної освіти».

Заступниця начальника відділу шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОВА Лариса Страшевська переконана: ««Зараз досить поширеними стали питання інфогігієни та медіаграмотності в нашому суспільстві. Існує багато порад як говорити з дітьми про події, що відбуваються в країні. Як навчити їх правильно сприймати ту чи іншу інформацію. Міні-уроки, що презентувала «Стусівська школа медіаграмотності» до всеукраїнської тижня медіаграмотності, дають вчителям можливість використовувати якісно створений продукт з актуальної тематики й, таким чином, закладати підвалини для формування свідомої, критично мислячої особистості. Адже сучасній людині важливо вміти розрізняти маніпуляції, усвідомлювати їх наслідки та ефективно протистояти їм»

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up