«За 30 років такого не було. Все гарно і до толку зроблено»
- 9 травня 2025 р.

- У четвер, 8 травня, у нашій громаді відбулися заходи з відзначення Дня пам’яті і примирення та 80-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
Початок ходи до пам’ятних знаків жертв фашизму співпав з вседержавною хвилиною мовчання. Віддавши шану загиблим воїнам у війні з московитами, керівництво міської ради, ветеранські організації і небайдужі громадяни міста з прикріпленими квітки маку, як символ поваги до загиблих у цій війні і памʼяті про них, пішли за маршрутом: Алея Слави, що на площі, пам’ятний знак Івану Сербіну і Григорію Кондрацькому, Алея пам’яті в парку, знак визволителям нашого міста «танк», надгруддя Івану Бойку, Алея Слави на міському кладовищі та захоронення воїнів Другої світової війни, стела над Талимонівським яром і братська могила на ПРБ.
Біля усіх пам’ятних знаків у почесній варті стояли учні залізничного училища.
На Алеї Слави зупинились навпроти будинку культури і вшанували хвилиною мовчання наших земляків та всіх загиблих воїнів. Поклали квіти біля пам’ятного знаку Сербіну і Кондрацькому та на Алеї Слави в Парку.
Біля танка після покладання квітів голова ради ветеранів Федір Кропива зазначив, що за останніх 30 років цей танк після того, як його поставили, таким доглянутим ще не був.
— Велика подяка командиру військової частини, адже тут було біля чого працювати, — сказав він.
Біля пам’ятника визволителю нашого міста Івану Бойку міська рада та ветеранські організації подякували учням училища, що доглядають за пам’ятником. А Федір Кропива сказав, що ми наробили помилок, які треба виправляти і знов повернути чи якусь іншу вулицю назвати вулицею Бойка.
На Алеї Слави поклали квіти біля захоронення воїнів Другої світової і пройшли біля пам’ятників загиблих воїнів у війні з московитами. Лежить їх там вже майже півтори сотні. Повертаючись до виходу з Алеї Слави, директор училища Андрій Стецюк перечитував прізвища Героїв і кожен другий воїн небесного війська починав доросле життя з залізничного училища.
Покидали Алею Слави під мелодію, якої раніше не було. Тут поставили шумову відеокамеру, яка фіксує чиюсь появу на Алею Слави і вихід з неї звуковим сигналом. Цей сигнал передається у відділок поліції та одному з батьків загиблих воїнів. Тож покарання за вандалізм на могилах Героїв вже не уникнути.
Біля стели Талимонівського яру ветеран полковник Бондаренко та історик Микола Купчик розповіли, як німці вели до Талимонівського яру людей на розстріл. Коли німців прогнали біля берега ставу, почали будувати стрільбище. Докопалися до залишок людей, яму на тому святому місці засипали і будівництво припинили.
Біля пам’ятника загиблих воїнів Другої світової пройшов мітинг пам’яті. Відкрила його режисер заходів і свят Дар’я Мінаєва. До покладання квітів долучилися депутати обласної ради та районної військової адміністрації.
Після покладання квітів настала церемонія нагородження. Відзнакою «Почесний ветеран» було нагороджено Івана Васильовича Костюка, Оксану Іванівну Поліщук, Костянтина Володимировича Марченка, Ірину Миколаївну Репало, Антоніну Василівну Момотюк.
Грамотами від міської ради та ради ветеранів було нагороджено 12 наших земляків.
Грамотою районної організації ветеранів нагороджено Лілію Макаревич.
Подяку районної ради ветеранів за активну позицію та допомогу ЗСУ отримали Галина Зорук, Петро Нікітюк, Віра Петришина, Наталія Шатківська, Василь Кобернюк, Надія Лобозінська, Галина Буравська.
Завершився День пам’яті та перемоги над нацизмом солдатською кашею.