Під час Різдва в різних країнах світу звучить український «Щедрик». Ми зібрали мікс «Щедрику» в крутому виконанні.
Пісня «Щедрик», якій виповнилося вже 100 років з дня народження, бере свій початок ще з дохристиянських часів - мотив вважали магічним, його наспівували для вітання нового року і відродження природи після зимової сплячки. Поступово щедрівка трохи змістилася в часі і стала частиною українського Старого Нового року.
На початку ХХ століття, після обробки, виконаної Миколою Леонтовичем, «Щедрик» перетворюється в класичний приклад української хорової музики.
У 1919 році з ініціативи голови Директорії Української Республіки Симона Петлюри створена Українська республіканська капела, також відома як хор Олександра Кошиця. Місією хору було представити Україну як незалежну і відмінну від Росії країну з багатою культурою. Хор з «Щедриком» в репертуарі об'їхав весь світ.В Америку контракт капелі відкрив американо-єврейський імпресаріо Макс Рабинов. Його вразила віртуозність і самобутність колективу на концерті в Празі. Так в 1921 році «Щедрик» вперше почула американська публіка в «Карнегі Холі» (Нью-Йорк). А в 1936-му американський композитор українського походження Петро Вільговскій адаптував слова і мелодію «Щедрика» і він став світовим хітом як Carol of the Bells.
Сто років «Щедрик» звучить у всіх куточках світу. Ми зібрали гарну добірку:
Ольга Бобрусь
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 47 від 23 листопада 2023
Читати номер