Вечірній сквер, або Маленькі дрібниці великої проблеми дозвілля дітей
- Ще сонце було високо на небосхилі, а в зеленій зоні відпочинку почали масово збиратися діти різних вікових категорій.
- Міський парк — мало не єдине місце, де діти можуть пограти в ігри і подихати свіжим повітрям.
- Ми розповімо, як відпочивають діти і про що ввечері говорять дорослі у парку
Час пік в нашій історії припав на 18-20 годину. З самого початку ми пішли до найменших відпочивальників — дошкільнят.
Переважна їх більшість на дитячому майданчику, що зі сторони вулиці Пилипа Орлика, були з мамами. Батьки дітей — найспостережливіші контролери, які бачать майже всі недоліки щодо об’єктів, де проводять час їхні діти. Коли у батьків нарікань до конструкцій, де граються діти, немає, значить із відпочинком малечі все добре. Цього разу батьки дітей помітили багато неприємних дрібничок.
— Майданчик недавно ремонтували, невже не було видно, що на каруселі немає суцільного настилу? — питає мама чотирирічної Тані.
— Подивіться на крайню від нас гойдалку, — додає мама Ані. — Там на сидінні немає планки для опору спини дитини.
Коли ми розмовляли з бабусею Артема Тамілою, друг хлопчика Коля зачепився за дерев’яний кілок і впав.
— Пусте, діти всі падають і всі встають, — сказала пані Таміла. Воно дійсно так, але з маленькою різницею. Впасти за власним бажанням, чи з допомогою того, хто взимку поставив розтяжку, щоб вирівняти після снігопаду нахилену тую. Опорну планку від туї забрали, а через залишений кілок перечіплюються і розпластуються на траві діти.
— Плитка на майданчику в декількох місцях відстала, за неї також можна зачепитися і впасти, — каже мама Тані.
На лавочках біля центрального входу ми помітили відразу три зміни. Не стало чергового скейт-трампліна, комунальники оновили клумби, а на п'єдесталі, де колись був пушкін, стояв хлопчина у шортах, якого діти назвали бюст Пушкін-Кіріл.
Хлопці-підлітки кажуть, що якби їм зробили хоча б маленький скейт-парк — вони були б на сьомому небі від щастя.
— Для нас у парку все є для зустрічі з друзями і відпочинку. Єдина проблема — закритий туалет, — кажуть дівчата-старшокласниці.
— Як закритий? — запитали ми у дівчат.
— А він завжди закритий. Ви що, не знали? — відповіли вони.
Не повіривши своїм вухам, ми пішли це перевірити та «поцілували» на дверях туалетів амбарні запори. Виходить, що туалети у міському сквері відкриті зранку майже до вечора. У вечірню пору, коли в паркову зону виходить відпочивати молодь, туалети закривають.
Ми спостерігали за нашою молоддю і меншими ще добру годину. Дівчата слухали і розповідали різні історії і робили фотосесії. Коли сонце повернуло на захід, підлітки невеликими групами стали розходитися. Дорогою одні ще зайшли випити кави, інші — посмакувати морозивом. Прощалися на одну ніч, а складалося враження, що не бачитимуться роки.
Хлопці залишилися в парку, ще на якийсь час, передаючи один одному скейта.
Діти та підлітки не вимагають якихось величних проєктів. Вони навчилися бути задоволеними тим, що мають. А робочий туалет у парку — це не забаганка молоді, а необхідність.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Таня Ярова
Читач59