В Україні відзначають День захисників і захисниць та День Покрови Пресвятої Богородиці

В Україні відзначають День захисників і захисниць та День Покрови Пресвятої Богородиці
  • Сьогодні, 1 жовтня в Україні відзначається День захисників і захисниць
  • Це свято запровадили 2014 року на знак вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

В Українській традиції це свято пов’язане з Днем Покрови Пресвятої Богородиці. Тому, у 2023 році День захисників і захисниць перенесли з 14 на 1 жовтня в звʼязку з переходом Православної церкви України та Української греко- католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря.

Ідея заступництва Божої Матері — захисниці від ворогів — має глибоке коріння. Пресвяту Богородицю дуже шанували козаки, а Покрова для них була одним із найвеличніших свят, за що й отримала другу назву — Козацька Покрова. Козацькі традиції бережуть і розвивають сучасні захисники і захисниці України.

День захисників і захисниць — передусім свято тих , завдяки кому ми зберігаємо незалежність, маємо змогу жити повсякденним життям – працювати, творити, відпочивати, виховувати дітей. У цей день ми вшановуємо сучасних захисників і захисниць України та українських героїв різних епох. Вшановуємо та дякуємоСучасні воїни примножують і розвивають тисячолітні українські військові традиції.

Відео дня

— Ми маємо забезпечувати нашій армії міцний тил — кожен у свій спосіб, але з максимальною самовіддачею, так, щоб це посилювало наших оборонців і наближало перемогу. Українська армія береже імена героїв минулих епох – від воїнів-русичів і козаків до січових стрільців, вояків армії УНР, УПА та воїнів армій антигітлерівської коаліції під час Другої світової війни. Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв — головний убір «мазепинка», нарукавний тризуб. Війна формує та гартує українську націю. Звитягою, винахідливістю та самовідданістю нинішні захисники і захисниці завоювали найвищий рівень довіри в українців. Цим ми викликаємо повагу і в світі. Віримо, що нинішні захисники та захисниці здобудуть перемогу. Слава Україні! Героям Слава! — пише Козятинська громада

Покрова Пресвятої Богородиці — історія свята

Вважається, що Покрова - свято, яке почали відзначати в X столітті, коли Володимир хрестив Русь. Одного разу, під час однієї з навал чужинців, віряни молилися у Влахернському храмі та просили Діву Марію про захист. Тоді з'явився образ Богородиці, яка вкрила всіх православних своїм покровом і вберегла від загибелі. Саме так і з'явилося торжество, і цей день залишився в історії.

Що можна і не можна робити на свято Покрови Пресвятої Богородиці

Покрова за новим календарем і за старим змінюють тільки свою дату, але традиції і заборони залишаються колишніми. Віряни в цю дату мають сходити до церкви і помолитися Діві Марії про зцілення від хвороб, про захист від недругів, про сімейне благополуччя. Можна попросити у святої допомоги у важливих справах.

На Покрову Пресвятої Богородиці категорично забороняють:

  • сваритися, пліткувати, лаятися;
  • давати порожні обіцянки;
  • відмовляти нужденним у допомозі;
  • займатися рукоділлям;
  • важко працювати.

Не варто в цю дату впадати в зневіру і скаржитися на життя, необхідно подякувати Богородиці за все те, що у вас є, навчитися не журитися за те, чого не маєте, але радіти тому, що знайшли.

Читайте:

Календар іменин на жовтень 2024: кого і коли вітати з днем ангела

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up