Сьогодні потрібно зробити хоча б одну безкорисливу справу: про свята та прикмети цього дня

Сьогодні потрібно зробити хоча б одну безкорисливу справу: про свята та прикмети цього дня
  • Сьогодні, 14 листопада 2022 року. Православні в цей день згадують двох братів Косму і Даміана (Кузьму і Дем'яна). Вони були лікарями, але за свою працю ніколи не брали грошей, тому їх прозвали безсрібниками.
  • У народі 14 листопада називали Кузьмінки і вірили, що в цей день потрібно зробити хоча б одну безкорисливу справу. Тоді в будинку весь рік буде достаток
  • У матеріалі розповідаємо, які ще цей день має прикмети та традиції

Незаміжні дівчата на Кузьмінки повинні накрити багатий стіл і запросити в гості потенційного нареченого і його рідних. Якщо частування всім сподобається, значить, можна чекати сватання. Якщо хоча б одна людина залишиться незадоволеною стравами — сидіти їй в дівках весь рік. Так вважали в народі.

14 листопада заборонено брати з собою в лазню дітей до 7 років. Наші предки говорили: виливаючи на землю воду, в якій купалася дитина, позбавляєте її захисту згори.

На Кузьмінки не слід влаштовувати прання, інакше станете героєм пліток, вірили в народі. Якщо ж 14 листопада самому пліткувати, можна накликати на себе 7 бід.

Відео дня

Не рекомендується в цей день робити великі, але раптові покупки — користі від них не буде. Крім того, фінанси відновити вдасться дуже не скоро.

Народні прикмети про погоду

Наші предки казали: якщо на Кузьмінки йде снігопад, значить, навесні буде велика повінь.

Також прапрапрадіди помічали: якщо до 14 листопада на дорогах сиро та сльота — перші відчутні морози прийдуть вже після Нового року.

Існувала в народі і така погодна прикмета: якщо до Кузьмінок дерева все ще в листі — зима буде довгою та суворою.

Що можна робити 14 листопада

Наші предки в цей день відзначали «Осінні Кузминки» і готувалися зустрічати зиму. Молоді дівчата молилися Космі і Даміану про красу, здоров'я і молодість, а також просили зустрічі з хорошим нареченим. Також було прийнято обмінюватися курми в знак особливої поваги. Таких курей не вбивали, а тримали заради яєць — вони вважалися цілющими. 

Читайте також:

Гороскоп на 14-20 листопада 2022 року для всіх знаків Зодіаку

Церковний календар на листопад 2022 року: православний і греко-католицький

Календар іменин на листопад 2022: кого і коли вітати з днем ангела

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up