Що не можна робити на Водохреще 19 січня 2023 року та як зберігати освячену воду

Що не можна робити на Водохреще 19 січня 2023 року та як зберігати освячену воду
  • Сьогодні, 19 січня — Хрещення Господнє, Богоявлення, Водохреще, Йордан.
  • В матеріалі розповідаємо, що не можна робити на свято Водохреще, про прикмети, а також як святити та зберігати святу воду

19 січня завершуються різдвяно-новорічні свята. Вважається, що саме в цей день Іван предтеча охрестив Ісуса в Йордані. Саме тому в цей день так багато уваги приділяється воді, вважається, що вона цього  дня змиває всі негаразди, має цілющі властивості, найкращу енергетику. За традицією на Водохреще занурюються в ополонки, освяченою водою окроплюють домівки. У другий святий вечір, якраз перед Водохрещем, готують голодну кутю. 

Прикмети та повір'я, що не можна робити на Водохреще

  • Не потрібно плакати на Водохреще, бо якщо 19 січня  лити сльози, можна проплакати до наступного свята. Цей день потрібно провести без сварок і сліз.
  • Не можна прати, таким чином вода споганюється.
  • Заборонено робити будь-яку роботу, зокрема прибирати, в'язати, шити.
  • Також не можна навіть виносити сміття – свято спрямоване на очищення від гріхів.
  • Не можна ворожити, інакше наврочите біду. 
  • У борг гроші на Водохреще давати не можна – можна залучити бідність до будинку.
  • Дорогі подарунки – погана прикмета на Водохреще. 
  • Не можна занурюватися у воду без сповіді та причастя.
  • Набираючи воду чи занурюючись в ополонку, не можна сваритися, бути ображеним, злим. Інакше від негативних думок вода втратить свої цілющі властивості. Варто це робити тільки з чистою душею та добрими помислами
  • Не варто вживати алкоголь перед тим, як занурюватись у воду.
  • І не забудьте цього дня говорити близьким добрі слова – на Водохреще вони мають особливу силу.

 

Відео дня

Коли та де набирати воду на Хрещення – 18 чи 19 січня

Воду можна набирати в храмі після вечірні 18 січня, коли її освятять, та в будь-який час 19 січня. Віряни можуть вибрати будь-який із цих днів, оскільки освячення відбувається однаково. Агіасма, так називають святу воду (в перекладі з грецької "святиня"), має чудотворні та цілющі властивості.

Церква наголошує, що прийти до церкви та набрати воду – цього недостатньо. Сила води в її символічному значенні благословення від Бога, в духовності, вірі того, хто її використовує. Освячена вода здатна довго зберігати цілющі властивості, але для цього християни повинні дотримуватися Божих законів.

Воду можна набирати до невеликих місткостей та освятити у храмі. Також воду можна набрати одразу в храмі або в освяченій водоймі. Щоб освятити воду з дому, її необхідно заздалегідь набрати в місткості та принести до храму.

Як зберігати освячену воду

Освячену воду зберігають у чистих скляних місткостях, її не ставлять до холодильника, найкраще зберігати її разом з іншими благоговіннями. Якщо ж вода зіпсувалася, а це інколи трапляється, її потрібно вилити, але не в каналізацію. Краще полити цією водою рослину в горщику, дерево або вилити туди, де ніхто не ходить.

Як вживати святу воду

Освячену воду потрібно використовувати на всіляке добро, нею можна окропляти для благословення людей, тварин, рослин, домівку. Вважається, що освячена вода допомагає виганяти всяку нечисть.

Приймати таку воду краще щодня натщесерце і з молитвою. В разі недуг воду можна й потрібно пити в будь-який час.

Нагадаємо:

Хрещенський день у Козятині, за традицією, розпочнеться на Водокачці (стадіон «Локомотив») традиційним освяченням води, чин якого о 7.00 звершить настоятель Храму Покрова Пресвятої Богородиці митрофорний протоієрей Василь Влізло. 

Читайте також:

Молились за мир та спокій в Україні: релігійна громада Йосипівки здійснила перехід до ПЦУ

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up