Президент Зеленський дозволив відправляти бійців тероборони на фронт

Президент Зеленський дозволив відправляти бійців тероборони на фронт
 • Бійці територіальної оборони зможуть виконувати завдання по всій Україні, в тому числі в районах ведення бойових дій і на окупованих територіях.

У п'ятницю, 10 червня, Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє відправляти на фронт підрозділи територіальної оборони ЗСУ для виконання бойових завдань. Про це повідомляють на сайті  парламенту.

Законодавча ініціатива №6521 про внесення змін до Закону України «Про основи національного спротиву» передбачає розширення можливих завдань територіальної оборони по всій Україні.

Зокрема, раніше стаття 20 закону визначала, що тероборона виконує завдання поза межами воєнних дій, а у новій редакції — включно з такими районами. Рішення про виконання завдань  приймається головнокомандувачем Збройних Сил України.

Відео дня

Депутати Верховної Ради проголосували за нього ще 3 травня 2022 року, а 6 травня його підписав спікер парламенту Руслан Стефанчук.  Зараз в Україні налічується близько 110 тисяч бійців територіальної оборони. 

У липні 2021 року Верховна Рада України ухвалила закони, необхідні для створення і розвитку сил територіальної оборони. Вони давали змогу створювати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати власну мисливську зброю, і збільшили чисельність ЗСУ для забезпечення роботи сил тероборони.

В Україні, нагадаємо, оголосили мобілізацію. 24 лютого ми навідалися в один з пунктів прийому до тероборони області та дізналися, як триває набір добровольців. Про це читайте у публікації:

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Кабмін дозволив добровольчим формуванням тероборони використовувати артилерійське озброєння та ракетні системи.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (2)
 • Читач96

  Президент підписав закон 10 червня 2022р., а як сталося, що хлопців з нашої Козятинської тероборони відправляли на схід до 10 червня?

  В даний час мій зять захищає  схід України, був відправлений в кінці травня.

  Може хтось пояснити?

  Inko Gnito reply Читач96

  ч.2 ст. 20 розділу 5  ЗУ "Про основи національного спротиву" і на майбутнє.. гугл доступний всім...

keyboard_arrow_up