Навчання у ліцеї-школі — це не лише уроки, а й цікаві позаурочні заходи, у яких беруть участь учні та учителі. За два роки роботи нашого навчального закладу предметні тижні стали звичною практикою та дуже подобаються учням. Адже це можливість проявити себе в улюбленому предметі, поговорити з однодумцями з різних класів та взяти участь у цікавих неординарних заходах.
З 1 по 5 грудня у ліцеї-школі пройшов тиждень математики. За цей час учні демонстрували свої знання, брали участь у математичних заходах та малювали математичні газети.
Всезнайки 5-А
Учні подорожували країною Математики, де виявляли найактивніших. Перемогу виборов 5-А клас (Олександр Заїчко, Анастасія Іванова та Катерина Довгань). Почесний титул Всезнайки-математика виборола Анастасія Нікітюк, учениця 5-Б класу.
Ерудити 7-А класу
Між сьомими класами був проведений конкурс ерудитів, де найтитулованішими стали Даніїл Тімачов (7-А) та Роман Степанюк (7-Б). Учні 8-го математичного та І математичного курсів брали участь у математичному брейн-ринзі.
Перемогла команда 8-го математичного класу. Найкраще проявили себе Тетяна Контуш, Влада Кудаєва, Валентин Ільчук, Владислав Борисюк.
“Математики багато не буває…” — цю фразу учні II курсу математичного профілю чують щодня. Вони цілком переконані, що ця наука — не лише формули, задачі та рівняння. З нею пов'язане все, що нас оточує. Саме тому учні ІІ курсу математичного профілю вирішили зробити цікавий проект «Типології незвична краса», присвячений стрічці Мебіуса. До цього був залучений весь клас.
Почалося свято з виступу ведучих — Інни Ходацької та Андрія Кубая. Вони майстерно та впевнено керували всім дійством. Аліна Матущак розповіла всім про топологію — розділ математики, наближений до геометрії — про її основне поняття — неперервність. Олександр Крайківський дав зрозуміти, що стрічка Мебіуса — справжній шлях в нескінченність. Його вірш змусив усіх поринути в дивовижний світ, створений односторонньою поверхнею. Олександр Черненко ознайомив нас з біографією Мебіуса та іншими вченими, які працювали в цій галузі. Марія Іщук показала досліди зі стрічкою, які довели, що стрічка Мебіуса є односторонньою. А допомагали їй в цьому Вікторія Войтюк, Віталій Віннічук, Максим та Вікторія Гейвахи, Володимир Чапайда.
Юлія П'явка про стрічку Мебіуса на гравюрі Ешера
Олександр Дядюра розповів усім про використання властивостей стрічки Мебіуса у ланцюгу ДНК та про дзеркальну реальність. Юлія П'явка та Олена Боднар — талановиті художниці — познайомили присутніх з мистецтвом, у якому ми також бачимо вплив чарівної стрічки. Виявляється, вона надихала відомих митців на створення елементів одягу, меблів, взуття, прикрас, парфумів та навіть на написання книг. Анастасія Крищук розповіла про застосування стрічки Мебіуса в архітектурі. Олександр Козачук, Юлія Швець, Олексій Заїчко закінчили виступ своєрідним гімном стрічці Мебіуса.
II курс математичного профілю ознайомив з цією магічною стрічкою учнів 6-11-х класів. Проте, це все було б неможливим без улюбленої вчительки Вікторії Хринюк. Свято стрічки Мебіуса створювалося під її професійним керівництвом.
Після даного заходу тепер усі будуть знати, що математика — прекрасна наука! Чи не так?
Марія Іщук проводить досліди зі стрічкою
Підготувала Марія ІЩУК, учениця ІІ курсу математичного профілю
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 20 від 15 травня 2025
Читати номер