Дивилися привітання від Онофрійчука та робили янголів для ЗСУ
-
До Міжнародного дня молоді працівники та вихованці Центру дитячої та юнацької творчості влаштували акцію «З вірою в ЗСУ».
-
Юні козятинчани власноруч виготовили янголи-обереги для наших захисників.
-
Долучилися також дорослі
Міжнародний день молоді цьогоріч припав на 12 серпня. Напередодні свята Центр дитячої та юнацької творчості влаштував патріотичний захід. Долучилися вихованці та викладачі різних гуртків. Школа лідерів підготувала ролик під назвою «Молодість, обпалена війною». На відео вихованка гуртка Аліна Клюцківська зачитала вірш про молодь, а відомий співак Олександр Онофрійчук та письменник Владислав Якушев привітали усіх із Міжнародним днем молоді.
Це був не єдиний сюрприз, який підготували працівники Центру дитячої та юнацької творчості. Для козятинчан влаштували майстер-клас. Зібралася чимала компанія — майже тридцять учасників. Керівник кулінарного гуртка Богдан і керівник гуртка «Школа лідерів» Ольга Ткачук кладуть кожному на стіл два клаптики тканини, шматок вати та котушку білих ниток. Це — основа для янголів перемоги, яких робитимуть учасники майстер-класу. А допоможе їм у цьому Наталія Баштова, керівник гуртка «Відродження традиційних видів українського мистецтва».
— Раніше, коли люди зустрічалися на вечорницях, вони сиділи в колі, — розповідає Наталія. — Сьогодні у нас також коло. Це об’єднання наших сердець. Ми з вами спілкуємося, обмінюємося енергією та гарним настроєм. Ми всі дуже-дуже хочемо одне-єдине бажання. Яке?
— Перемоги, — кажуть в один голос діти.
— Так, тому сьогодні ми з вами зробимо янголів Перемоги, — продовжує майстриня. — Це побажання нашим воїнам якомога швидше повернутися. У нас сьогодні дуже багато заготовок, тому що хочеться, щоб кожен із вас зробив не один, а два, а то й три обереги. Адже воїнів у нас дуже багато і хочеться, щоб всі-всі повернулися додому.
Майстриня бере до рук прямокутний клаптик тканини, збирає його з одного боку гармошкою і туго замотує ниткою. Учасники майстер-класу уважно за нею спостерігають і повторюють кожен рух.
— Ниточку відривати? — запитує дівчинка.
— Відрізати, у вас на столах є ножиці, — відповідає Наталія Баштова. — Це десятий номер, він дуже ріже пальчики. Хоч у нас на столі нитки, шити ми сьогодні нічого не будемо.
— Ура! — кажуть діти.
— Наш янгол — це різновид ляльки-мотанки, тому ми будемо мотати, — пояснює майстриня. — Із давніх-давен наші рідні та близькі, бабусі, прапрабабусі мотали ляльки.
Хто впорався із завданням, завертає вузлик донизу, як це показує Наталія. Майстриня бере до рук шматочок вати, робить з нього кульку, вкладає у тканину і замотує ниткою. Так у янгола з’являється голова. Наталія наголошує, що треба замотати туго, аби нитка не розв’язалася.
Учасники майстер-класу роблять ще кілька рухів і янголи вже мають руки та тулуб. Їх примотують хрест-навхрест навколо шиї. Майстриня радить покласти ляльку на стіл. Так сформувати тулуб буде легше. Наталія підходить до кожного і показує, як усе правильно зробити.
— Перші ляльки-мотанки створювалися п’ять тисяч років тому, — розповідає майстриня. — Ще у добу Трипілля. Адже кожна матуся хотіла зробити ляльку для своєї дитини.
— А як зробити крильця? — запитує дівчинка.
— Зараз покажу, — відповідає Наталія Баштова. — Хто зробив ручки і тіло янгола, беремо квадратик. Всі пам’ятають, що у нас було два шматочки тканини — прямокутничок і квадратик. Ми складаємо квадратик по діагоналі і збираємо гармошкою. Зверніть увагу, не трубочкою, а саме гармошкою. Посередині гармошку треба замотати ниточкою для того, щоб крильця мали форму. Потім наші крильця хрест-навхрест прив’язуємо до свого янгола за спинку.
Учасники майстер-класу майже дійшли до фінішу. Останній етап — прикрасити янгола. Для цього діти разом із дорослими пов’язували на обереги жовто-блакитні стрічки, а на голову одягали хустинки.
— Всередину янгола ми ще можемо покласти записку із побажаннями для наших воїнів, — радить Наталія.
«Серцем з тобою», «повертайся живим», «віримо у вас» — такі побажання писали на записках, які заховали всередину янголів. Кожен зробив не один, а декілька оберегів. А Ростислав встигав і собі робити, і допомагати іншим.
Янголи, яких виготовили козятинчани, подарують нашим воїнам.
Наостанок додамо, що цей благодійний захід відбувся завдяки допомозі небайдужих людей. Геннадій Панчук надав кошти на закупівлю необхідних матеріалів, а Антоніна Черешнюк передала тканину.
Читайте також:
Зозулинецькі волонтери вирушили на передову. Повезли генератор, ліки та домашні смаколики
За зібрані дітьми кошти пошиють костюми для поранених військових
Напакували дві машини продуктів та всього необхідного і гнали до наших захисників
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Олег Петров