Бібліотекарі робили птахів єднання
-
До дня гідності та свободи у міській книгозбірні провели захід «Бібліотека — територія можливостей».
-
Запросили бібліотекарів Козятинської громади.
-
Разом вони створили символічних птахів єднання
Середа, 20 листопада. У читальній залі книгозбірні зібралися бібліотекарі Козятинської громади. Зазвичай вони працюють із книгами, але сьогодні працюватимуть руками. Адже для них проведуть майстер-клас і покажуть, як створити птахів єдності. Це — частина методичного семінару, який організували для працівників книгозбірень Козятинської громади. Захід приурочили до Дня гідності та свободи, який символізує початок двох революцій: Помаранчевої 2004-го та Революції гідності 2013-2014 років.
Як створити птаху, покаже Наталія Баштова, керівник гуртка «Берегиня», що діє при Центрі дитячої та юнацької творчості. Усе, що необхідно учасницям майстер-класу — це квадратний клаптик тканини, моток ниток, ножиці та крихітний шматочок вати. Починають із дзьобика, потім формують голову за допомогою вати. Останній штрих — крильця і хвостик. За лічені хвилини перша птаха готова.
— Кажуть, що пара птахів у небі, наприклад голубів, чи лелек — це символ єднання, символ єдності, — каже Наталія Баштова. — Революція гідності — це теж єднання народу, єднання різних людей. Адже серед Небесної сотні, яка загинула, були люди різних національностей, але їм було не байдуже те, що відбувається в нашій країні. Тому давайте зробимо ще одну пташку до пари.
— У мене з двох тканинок пташка, подивіться, яка гарна, цупка, — показує Лариса Мельник, бібліотекар із Сигналу.
— Це говорить про ваш характер, — пояснює майстриня. — Те, що ви зробили пташку з двох тканинок означає, що ви жінка з внутрішнім стержнем, любите, щоб все було до толку, правильно.
Учасниці майстер-класу часу не гають і беруться робити другу птаху. Крок за кроком, так, як показувала майстриня. Птаха, яку вони виготовляють — це різновид мотанки, традиційного українського оберега. Він називається мотанка через техніку, яку застосовують під час виготовлення: усі частини змотують і примотують ниткою.
— Якщо ви мотаєте собі і хочете побажати собі добра та злагоди, можна мотати, рухаючи ниткою до себе, — зауважує Наталія Баштова. — Якщо мотаєш комусь, потрібно завжди мотати від себе, з побажаннями захисту, добра, єднання. Оберегові ляльки наші жінки часто мотали вдома, в тиші, при світлі свічки. На вечорницях жінки збиралися і також мотали мотанки, але це були обрядові ляльки, або ігрові.
Поки бібліотекарі мотають, Наталія кладе кожній на стіл одну блакитну і дві жовті стрічки. На них учасниці майстер-класу чіплятимуть за хвостики своїх птахів.
— Таку птаху можна дарувати військовим, минулого року коли я їхала до Запоріжжя потягом, я їх робила всю дорогу, — розповідає Баштова. — У місті, коли мені зустрічався військовий, я дарувала птахів зі словами: «Хай Бог береже». Був випадок, що я подарувала птаху військовому, але перед тим, як піти озирнулася і побачила у нього сльози на очах. Настільки це його розчулило.
Кожна виготовила по дві пташки. Тепер час оздобити їх стрічками. Майстриня показує, як правильно це зробити. Ще декілька хвилин і птахи єднання готові.
— Бажаю, щоб кожному з вас сьогоднішні пташенята додали трішки радості і здоров’я, Божої опіки і пришвидшили мир, — каже Наталія Баштова.
— Такий майстер-клас наші бібліотекарі в подальшому зможуть проводити у себе в бібліотеках, — підсумовує Анна Мочарська, директорка комунального закладу «Публічна бібліотека Козятинської міської ради». — Адже у кожній сільській бібліотеці є свій клуб.
Окрім майстер-класу, у бібліотеці також оформили тематичну виставку книг «Героїчний шлях українського воїна».
Читайте також:
Письменниці-фантастки завітали до Козятина
Козятинчани слухали Андрія Кравченка та збирали кошти для ЗСУ
У Козятині привітали та відзначили працівників культури
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.