25 квітня: народне свято, прикмети погоди і головні заборони дня

25 квітня: народне свято, прикмети погоди і головні заборони дня
  • Християни відзначають церковне свято 25 квітня на честь преподобного Василя Сповідника. Святому Василю про надання сили і хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Вважається, що в цю дату ведмідь виходить з барлогу, а зайці змінюють забарвлення шерсті на сірий. День вдалий для полювання.

Щоб не зустріти злого ведмедя, 25 квітня намагалися не ходити в ліс. За народними повір'ями, 25 квітня вважається великою удачею побачити зайця - така людина буде щасливою. Але якщо заєць перебіг дорогу людині - варто чекати біди.

Покинуті жінки в цей день проводили обряд, щоб повернути коханого. Для цього записку з ім'ям чоловіка потрібно кинути в багаття і тричі перехреститися. 25 квітня для міцного здоров'я потрібно сходити в лазню або прийняти гарячу ванну.

Прикмети 25 квітня 

  • дощ сьогодні - початок травня також виявиться дощовим;
  • холодний ранок і сухий день - літо буде посушливим;
  • береза дає багато соку - чекати багато дощів влітку;
  • ллє дощ і світить сонце 25 квітня - до багатого врожаю.

Сни з 24 на 25 квітня - віщі, особливо, якщо сняться померлі родичі. Народні повір'я рекомендують прислухатися до того, що вони говорять.

Відео дня

Що сьогодні не можна робити

У цю дату людям не можна прибирати вдома і розкладати речі, інакше можна потривожити Домовика. Наші предки вірили, що 25 квітня небажано пити звичайну воду - вона забирає сили. Краще втамовувати спрагу будь-якими іншими напоями. Оберігайте себе від знайомства з новими людьми - зв'язки, знайдені в цей день, виявляться оманливими і шахрайськими.

Що можна робити 25 квітня

Сьогодні можна помолитися святому Василю Сповіднику про здоров'я, про багатий врожай і про фінансове благополуччя. У цю дату бажано перестилати ліжко. Вважається, що спати на несвіжих простирадлах - до хвороби. Слов'яни 25 квітня особливо уважно ставилися до худоби і доглядали за нею, щоб впустити удачу в будинок.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up