Встигли ошукати чотирьох осіб: впіймали на «гарячому» «чорних рієлторів»

- Оперативники ДВБ та кіберполіцейські встановили групу «чорних рієлторів», які у 2024 році підшукували осіб з числа найбільш вразливих верств населення, мешканців обласного центру та Вінницького району, які мають у власності нерухоме майно.
- Отримували документи на право розпорядження та відчужували його, а кошти від продажу ділили між собою
За словами заступника начальника слідчого управління Євгена Кронівця, задокументували злочинну діяльність групи слідчі слідчого управління за оперативного супроводу Вінницького управління ДВБ та кіберполіції Національної поліції України.
Досудове розслідування встановило, що до складу злочинної групи входило троє жителів Вінницької області: 35-річний організатор та двоє його спільників віком 32 та 36 років. Зловмисники здійснювали незаконні оборудки з помешканнями та земельними ділянками потерпілих.
Слідчі довели причетність чоловіків до трьох злочинних епізодів, одного із спільників – до двох. Від їх дій постраждали четверо осіб. Один з потерпілих – 81 річний чоловік.
Затримали зловмисників під час вчинення останнього злочину, після підписання доручення про право на розпорядження усім нерухомим майном потерпілого на цивільну дружину одного із фігурантів.
У правопорушників вилучили документи, телефони, флеш носії, комп’ютерну техніку. За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури слідчі завершили розслідування та передали обвинувальний акт з матеріалами до суду.
Що світить злочинцям
Дії організатора групи слідчі кваліфікували за ч. 5 ст. 190 (придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах), ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 190 (придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, організованою групою) та ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 190 (незакінчений замах на придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, організованою групою) Кримінального кодексу України.
Молодшого із спільників обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 190 (придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, організованою групою), ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 190 (незакінчений замах на придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, організованою групою) КК України.
Іншому спільнику інкримінують придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 190), придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, організованою групою ( ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 190), незакінчений замах на придбання права на чуже майно шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, організованою групою (ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 190) КК України.
Читайте:
- Зрадила своїх. Курсантка планувала ракетний удар по військовому інституту
- Викрили злочинну групу, яка на Вінниччині зливала та продавала пальне з локомотивів
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Володимир