Нищівно вирізали парк залізничників (оновлено)

Нищівно вирізали парк залізничників (оновлено)

На перший погляд — скоїли злочин

На гарячу лінію газети “RIA-Козятин” 16 квітня звернулися мешканці нашого міста. Вони повідомили, що в залізничному парку якійсь люди з пилками ріжуть дерева.

Представники газети виїхали в парк залізничників. Уже ніхто нічого не пиляв. Залишились тільки сліди від бензопилки на землі, де виднілися купи свіжої тирси. І де ще ранком стояли кучеряві берізки, на нас поглядали лише стовбури від тих дерев з кількома обрубками від гілок.

Таку карикатуру, в повному розумінні цього слова, залишили після себе губителі природи.

Відео дня

Поруч з басейном троє жінок (працівниці басейну) розповіли, що в них є дозвільні документи на обрізку.

Хлопці, дівчата! Усе, що можна пред’являєте від 1-го квітня (коли законом про тваринний світ розпочинається період тиші) і до 15 червня (коли період тиші завершується), не має ніякого стосунку до дозвільних документів. А будь-який такий документ — не що інше, як звичайний папірець і порушення закону особою чи групою людей, які такий папірець видали.

Придумали причину — ворони!

Одна з версій присутніх людей, з якої причини в залізничному парку вирізаються живі дерева, — “ворони”. Вони, виявляється, гніздяться в парку і розбирають будівлю басейну. А хіба тільки ворони злітаються до стіни басейну, яку заліпили пінопластом? Пінопласт на свої гнізда беруть не тільки всі птахи, а навіть миші. То може ворони тут ні до чого? Мабуть, будівля басейну потребує якіснішого ремонту? Якби міська влада не святкувала різдвяно-новорічні свята по двадцять днів в минулому році та десять днів в цьому році, то й кошти знайшлися б?

Можна вирізати весь парк, а птахи до стіни басейну все одно будуть прилітати і клювати пінопласт. От тільки не відомо, яку ціль переслідували раціоналізатори ремонту будівлі пінопластом. То чиясь, вибачте на слові, тупість чи то закладений механізм, щоб була причина вирізати парк на дрова. І судячи, як відбувається “кронування дерев”, така  думка може мати право на життя..

Наступного дня парк “вирізали” далі. Працівники зізналися, що вони від Дирекції залізничних перевезень. Гіллячча залишали, крупніші стовбури — вантажили на автівку.

Не фахівці!

Щодо кронування дерев, то в першу чергу це вже крайня міра. Це той випадок, коли хворому дереву продовжують життя. Аж ніяк не живим деревам. Але й при такому розкладі, кронуванням повинні займатися фахівці, а не комунальники і ботаніки залізниці, чи міської ради. Для кронування дерев є також період, в який робиться відповідна процедура. Якщо з бруньок з’явилися листочки, ніхто нічого не обрізає, бо для дерева це великий стрес.  А такі породи дерев, як береза, кронування взагалі не переносять. Навіть тополя, яка неправильно кронована, може загинути.

 

Це була всього-на-всього формувальна обрізка?

Головний інженер Козятинської дирекції залізничних перевезень Віктор Чуйко так прокоментував “кронування” у залізничному парку:

— Попереднім оглядом Київського територіального управління будівельно-монтажних експлуатаційних споруд №6 (балансоутримувача зелених насаджень парку залізничників) було  встановлено, що 14 дерев (біля будівлі басейну «Дельфін») потребують формувального кронування. Крони 6 вільх уражені більше як на 60% деревним паразитом (омелою), 4 тополі масово загніздовані воронами, крони трьох беріз після обледеніння, яке було взимку 2016 року,  сильно пошкоджені та обламані біля самої крони, що призвело до усихання дерев.

За словами Віктора Володимировича, на території колишнього профілакторію крони чотирьох дерев зависають над лінією електропередач, що створює загрозу виникненню аварійної ситуації. У найближчому часі у будівлі буде проведено капітальний ремонт та реконструкція під майбутній пост ЕЦ, тому санітарна обрізка необхідна для встановлення риштування навколо будівлі.

— Дерева, що ростуть близько до будівлі профілакторію, при несприятливих погодних  умовах несуть загрозу руйнуванню стін та покрівлі будівлі, — зазначив головний інженер. —  Крони 3-х плодових дерев, що ростуть з боку вулиці Привокзальної, потребують санітарної обрізки. Згідно з рішенням Козятинської міської ради від 23.03.2018 р. №98 «Про надання дозволу на формувальну обрізку дерев» та на звернення директора басейну «Дельфін» від 03.04.2018р. «Про не заперечення проведення санітарної формовки дерев біля будівлі плавбасейну», здійснено формувальне кронування 14 дерев (3 берези, 1 каштан, 6 вільх, 4 тополі) працівниками басейну «Дельфін» та кронування 10 дерев біля будівлі колишнього профілакторію працівниками Козятинської дирекції залізничних перевезень. Слід зазначити, що дана деревина не є діловою.

Посадовець високого рангу запевнив, що все обрізане  під час проведення кронування гілля, передано на утилізацію, на підставі звернення директора басейну «Дельфін». А деревину у кількості 5 складометрів на вимогу ВП «Відновний поїзд 3481» передано для опалювання вагонів.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (3)
  • Юрий Онищенко

    Ну, що тут скажеш, скотиняки!
  • Anonymous

    "через тих ворон ніхто в тому парку не відпочиває,бо "біднесенькі". ворони нещадно( вибачаюсь) сруть людям на голови" - 100% правда. Хоча ворон трохи шкода - треба ж їм десь жити)
  • Наталья Яковец-Швец

    Не знаю який природолюб автор цієі статті ,але я особисто бачила як ті кляті ворони довбуть басейн і не тільки запінену частину стіни а й цеглу.І правильно зробили що зрізали бо через тих ворон ніхто в тому парку не відпочиває,бо "біднесенькі". ворони нещадно( вибачаюсь) сруть людям на голови.І скажу вам нещодавно так само точились словесні баталіі за "понівечені" дерева по вул.Героів майдану-а подивіться як гарно повідростали.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:01 Козятинчани в Instagram: добірка яскравих фото за тиждень, що минає photo_camera 18:01 Марафон корисних звичок: експерти радять щодня робити вправи вдома play_circle_filled 17:24 Врятували жінку з 10-місячним сином від знущань чоловіка і поселили у притулок 16:05 Новий церковний календар на грудень: що і коли відзначаємо Від читача 10:06 ‼️ Насильство – це не ок! Зупинимо його разом! 14:10 Розповідали патріотичні вірші і ласували солодощами: як Миколай юних козятинчан зустрічав photo_camera 12:37 Боротьба за життя триває. Допоможіть багатодітній матері здолати онкозахворювання photo_camera 11:15 Згорів трактор, запчастини та інше майно: що відомо про масштабну пожежу у Глуховецькій громаді play_circle_filled photo_camera 10:41 У Генштабі розповіли про ситуацію на фронті: де наступав ворог 10:10 На храмовому святі в Пляховій Божественну літургію провів владика Симеон 09:02 Цей день в історії, 10 грудня. Яке сьогодні свято, прикмети і забобони
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up