Паркани поливали, забирали гілля і кликали на допомогу вогнеборців
- 12 березня 2025 р.

- Минулого тижня Іванківці опинилися у вогняній облозі. Робило це одне двуноге чи таких знайшлося декілька — не відомо.
- Що це рибалки вирішили так прибрати територію біля каналу — не доведена версія. Згоріли корисні комахи, не буде кубел для зайчат.
- Добрався вогонь до суниць і грибниць у березняку
Першими налякалися мешканці села, що живуть за ставом. Вогонь наближався до їх домівок з поля. Викликавши на допомогу вогнеборців, самі рятувалися від вогню як могли: хтось відтягував сухе гілля в безпечну зону, хтось поливав водою дерев’яні паркани.
— Це був просто жах. Вогонь поширювався так швидко, що ми сильно запанікували, коли почали горіти дерева. Коли вогонь пішов, дерева погасли, а навкруги все тріщало. Горіло біля ставочка і через дорогу. Легше стало на душі, коли приїхали пожежники і почали збивати язики вогню, — так згадує події того дня мешканка Іванківців Валентина.
— Що це було, я навіть не знаю. Ходять чутки, що рибалки підпалили. Якби горіло тільки біля ставочка, така версія могла мати право на життя, а так підпалили біля колії, біля поля. На колії і на полі рибалки рибу не ловлять. А хто палив — я можу назвати такого ласкавим словом «скотина». Скрізь горіло дуже сильно. Хлопці аграрії в цей день сіяли в селі Козятині ранні зернові, так вони розповідали, що диму було стільки, ніби всі Іванківці горять, — розповів чоловік, який не захотів називатися.
Можливо по гарячим слідам виявили паліїв? З цим питанням звернулися до прес-служби ДСНС.
— На жаль ні, але дуже хочеться зловити і покарати не мінімально по адмінпротоколу, а максимально і по кримінальній статті. Люди бачили, що біля води хтось був, тільки конкретно назвати ту людину не можуть.
— У скільки обходиться один виїзд на тушіння сухої трави?
— Ми щоденно робимо по 4-5 виїздів в день. Пальне, екіпірування — то одне. В цей час може бути виклик, що горить якийсь об’єкт, у когось горить хата чи склад, а ми в цей час боремось з наслідками паління сухої трави. У той день виклик був не тільки в Іванківці, а й у Жежелів, велике займання було у Махаринцях. Випалюють як не ставки, то зарослі в полях, — розповів провідний фахівець відділу Козятинської пожежно-рятувальної частини Богдан Медвідь.
Спалювання сухої трави завдає шкоди природі, може спровокувати лісові пожежі та руйнує природні біопроцеси, а їдкий дим негативно впливає на здоров’я людей. Нагадуємо, що за спалювання сухої трави і листя передбачений штраф від 3 060 до 6 120 грн. Якщо паління відбувалося на території природно-заповідного фонду, то штраф за це становить від 6120 до 12 240 грн (для посадовців – від 2 1420 до 30 600 грн).
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.