Вразила лохина по 320, гречка по 98 та буряк по 50. Що по чому у Козятині?
Липень — пора заморозок і закруток, тож у традиційному огляді цін ми найбільшу увагу приділили привозним і домашнім ягодам, раннім фруктам та овочам
Ціни на вулиці Земляка з цінами в АТБ і на «кругу» ми цього разу не порівнювали. У АТБ практично немає сезонних ягід, а на «кругу» базару, який був, вже немає.
На вулиці Василя Земляка, у вівторок, 5-го липня, в центрі уваги покупців була малина, вишня, смородина. Малину й смородину продавали на банки. За літрову правили 40 гривень. За вишню, шовковицю, агрус продавці хотіли наполовину менше — 20 за літрову банку. Суниця лісова — 50 гривень за пів літра.
З привозної ягоди вразила ціна на лохину — 320 гривень за кілограм. Дорого, але якщо порівнювати ціни на ринках столиці чи Харкова, то в Козятині її продавали на 60 гривень дешевше. Ягоду молодості та життя жимолость продавали по 180 гривень, чорниці — 120 за кілограм.
Щодо фруктів, то одеська слива —100 гривень, персик від 50 до 75 гривень, нектарин всі сто, абрикоси — від 65 до 80 гривень за кілограм.
Помідори та огірки подешевшали. Огірки вже з’явилися у місцевих власників земельних ділянок, тому вони стрімко впали в ціні. У вівторок, 5 липня, їх продавали по 25 гривень за кілограм чи купку, приблизно більшу, як кілограм. Помідори ще в ціні. Рожеві — 85, червоні — 65 гривень за кілограм, кабачки — 15 гривень.
Вчергове додали в ціні продукти борщового набору — червоний буряк за ціною мало не порівнявся з помідорами. Його продавали від 45 до 50 гривень за кілограм. Морква з цибулею по 35 гривень. Капуста протягом місяця то додавала, то втрачала в ціні — від 40 до 65 гривень. У вівторок її продавали від 35 до 45 гривень.
Делікатесні кавуни більш як за місяць скинули в ціні 5 гривень. В перший раз, коли ми їх побачили, вони коштували 33 гривні за кіло, у вівторок на ціннику вже було 28.
З круп вчергове вразила ціна гречки. На хитрому базарчику за продукт для діабетиків правили без двох гривень сотню. Рис і булгур по 50 гривень, пшоно — 22 гривні за кілограм.
Ціни на свинину і яловичину також піднялися. Кілограм гарного сала — 150 гривень, стільки ж правлять за філейну частину. Передня і задня частина на 10 гривень дешевше.
З риби — тільки карась і 300-грамовий короп — 50 гривень за кілограм.
Незважаючи на те, що молочна продукція в країні додала в ціні, на продукцію від своїх корівок молочниці цін не піднімають, а знизити ще не можуть, бо будуть працювати собі у збиток. Півторачка молока — 30 гривень. Сепараторна сметана 85-90 гривень за пів літра. Сир коров’ячий 100-120 гривень за кілограм. Масло домашнє — 300 гривень за кілограм. У магазинах масло упаковка 200 грамів — 58-72 гривні.
Ціна яєць — 25 гривень за десяток, яйця від домашньої курки — 30 гривень.
М’ясо птиці на «хитрому» базарчику: філе курки від 110 до 129 гривень за кілограм.
Час від часу спостерігається пожвавлення покупців біля ємностей з курчатами. Одні птахолюби вагаються, чи не пізно курчат купувати. Козятинчанка, яка назвалася Тамарою, заспокоює господинь, каже: «У мене вдома ще на яйцях квочка сидить. Купуйте, виростуть!» І люди йдуть по картонні ящики.
Читайте також:
- Зупинки громадського транспорту погані там, де немає господаря
- Дороги, на яких виводиться з ладу техніка, і здригаються хати
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
влад шморгун
Читач42
анатолій варгатюк
Natali Savickaya