Що робити, якщо банкомат забрав картку? Алгоритм дій
- 25 січня 2025 р.
![Що робити, якщо банкомат забрав картку? Алгоритм дій](html/20min-page/web/img/bg_img.jpg)
- Банківські картки нині є чи не в кожному гаманці українця.
- Ситуація, коли банкомат не віддає картку, може трапитися з будь-ким. Тому потрібно діяти за чітким алгоритмом для її повернення.
У наш час дуже багато послуг і товарів можна оплачувати онлайн. Але є ще чимало ситуацій, коли немає змоги заплатити пластиковою картою або скористатися інтернет-банкінгом. У такому разі доведеться бігти до банкомата, щоб зняти готівку. Тому кожному з нас корисно буде знати основні правила користування таким приладом, щоб не потрапити у неприємні ситуації.
Наприклад, варто знати, що робити, якщо банкомат не повертає карту. Коли таке стається, зазвичай виникає ступор і нерозуміння того, що відбувається і що взагалі робити далі.
Банкомат може забрати картку через кілька причин:
- якщо тричі неправильно ввели пін-код,
- довго не забирали картку після завершення операції,
- у картки закінчився термін дії,
- якщо банк заблокував картку.
Також буває, що стається збій у системі банкомата, і тоді він теж може не віддати картку, яка в цей момент була всередині.
Банкомат «не віддає» карту. Що робити
Є низка дій, які потрібно виконати першочергово, не відходячи від банкомата.
- Спершу можна зачекати кілька хвилин — буває, що банкомат просто зависає, і через кілька хвилин він знову може запрацювати й віддати картку.
- Натиснути на кнопку «Cancel» («Скасувати») — тоді операція скасується і банкомат може віддати картку. Також важливо розуміти, що краще натиснути на цю кнопку і потримати трішки часу, ніж натискати по кілька разів у разі невдалого першого натискання.
- Якщо банкомат розташований у приміщенні банку, тоді варто звернутися за допомогою до працівників установи.
- Якщо описаними вище способами дістати картку не вийшло, тоді заблокуйте її, перш ніж відходити від банкомата. Заблокувати картку можна або зателефонувавши у банк, або за допомогою мобільного додатка.
- Потрібно одразу повідомити про інцидент у банк і дізнатися, де, як і коли повернути картку. Якщо її забрав апарат чужого банку, то потрібно також зателефонувати та туди.
Щоб забрати картку, потрібно буде прийти у відділення банку.
Скільки доведеться чекати? Найчастіше повернення карти займає від одного до п'яти робочих днів, але в деяких банках цей термін може становити до двох тижнів. Якщо інцидент стався у вихідні або святкові дні, чекати доведеться довше.
Деякі банки мають послугу термінового вилучення картки, проте вона платна.
Якщо картку забрав банкомат в іншій країні
Ця ситуація неприємніша. До неї варто бути готовими ще до того, як ви опинитеся за кордоном.
По-перше, варто мати кілька карток. Навіть якщо одна з них опиниться в банкоматі, ви можете користуватися іншою, або ж перекинути гроші із втраченої картки на іншу через інтернет, попередньо розблокувавши її.
Але, перш ніж визволяти свою картку, треба діяти так само як би ви діяли в Україні: дзвонити у свій банк, розповісти про ситуацію і заблокувати картку. Фахівці банку підкажуть, що робити далі.
Якщо за кордоном ви перебуватимете тривалий час, банки можуть емітувати та доставити нову картку в країну, де ви перебуваєте.
Ті, у кого вже є подібний досвід, кажуть, що після блокування картки одразу ж треба йти у відділення банку, чиїм банкоматом ви скористалися. Звісно, можуть бути проблеми у комунікації, але співробітники банку, як правило, швидко допомагають дістати картку і, перевіривши ваш паспорт, віддадуть її. Звісно, якщо ви користувалися карткою, виданою на ваше ім'я.
Хоча, знімати гроші за кордоном з українського банку вкрай невигідно — великі комісійні. Тому краще все ж таки мати валюту, куплену в Україні.
Читайте також:
Наручні годинники, пилосос та чайний набір: що купувала Козятинська міська рада в грудні
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Podolyanin Evgen 27 січня 2025 р.