Найбільше затягнули паски по медицині
-
Під час 54 сесії депутати нарешті затвердили звіт про виконання бюджету громади за дев’ять місяців.
-
Чималі суми вдалося зекономити.
-
Ми проаналізували документ і розкажемо, на що пішли кошти і скільки грошей виділили на потреби військовим
Скарбниця Козятинської громади за перші дев’ять місяців цього року становила 439,6 мільйонів гривень. Протягом січня-вересня бюджет ми не просто виконали, а перевиконали: доходи по загальному фонду склали 240,3 мільйона (без врахування коштів, які нам передали з державного та обласного бюджетів). А це 110,7% від плану.
Формується наш бюджет із податків. Більше половини, а саме 67,8% нашої скарбниці— це кошти з податків та зборів на доходи фізичних осіб. Решту складають інші види податків, а також гроші, які передали до нашого бюджету з державної казни та області. За дев’ять місяців з інших бюджетів нашій громаді передали 72,5 мільйони гривень. Здебільшого це були кошти на освітню галузь.
Нам вдалося не тільки перевиконати бюджет, а й зекономити кошти. Видатки за перші дев’ять місяців поточного року склали 405,8 мільйонів. Тобто, зекономили ми майже 34 мільйона. А тепер подивимось, куди спрямували кошти, які витратили.
На державне управління пішло 34,8 мільйонів гривень. Із цієї статті видатків фінансуються виконком, відділ культури та чотири управління міської ради: освіти, фінансове, житлово-комунального господарства, соцполітики.
Левова частка коштів пішла на заробітну плату чиновникам. Значна частина — на енергоносії. Але були й інші видатки. Зокрема, на представництво виконкому міської ради в судах, сплату судового і виконавчого зборів пішло 107,4 тисячі гривень, а ось на підготовку працівників Управління житлово-комунального господарства у сфері публічних закупівель витратили 2,7 тисяч гривень.
Традиційно найбільше коштів пішло на освітню галузь — 180,2 мільйони. Із цієї статті видатків фінансується найбільше установ — 27. Це школи, дитячі садочки, заклади позашкільної роботи та інші освітні установи. Тож найбільша частина коштів пішла на зарплати освітянам. Також витрачали кошти на енергоносії, закупівлю обладнання, предметів та матеріалів, харчування. Зокрема, на закупівлю продуктів пішло 5,7 мільйонів. Ще 20 тисяч гривень спрямували на стипендію для восьми обдарованих дітей.
На медицину витратили 9,1 мільйон. Хоча планували спрямувати на цю галузь вдвічі більше коштів. Із цієї суми 6,3 мільйона пішло на оплату комунальних послуг Козятинської центральної районної лікарні, хоча планували виділити 20 мільйонів. На Центр первинної медико-санітарної допомоги Козятинської міської ради спрямували 2,6 мільйона. Майже половина цієї суми (1,1 мільйон) пішла на закупівлю медикаментів, ще 694 тисячі — на енергоносії. Зауважимо, що основне джерело фінансування медичних закладів — Національна служба здоров’я України, а не міський бюджет.
На соцзахист витратили 28,3 мільйона гривень. Значна частина цієї суми пішла на утримання терцентру — 10,3 мільйона. Ще 2,1 мільйона гривень спрямували на утримання Центру надання соціальних послуг. Також із цієї статті видатків фінансуються різноманітні пільги. Зокрема, 3,7 мільйона гривень пішло на надання матеріальної допомоги малозабезпеченим, допомогу на лікування та відшкодування збитків внаслідок пожеж та інших надзвичайних ситуацій. На встановлення пам’ятників загиблих Героїв виділили 1,8 мільйона. На лікування поранених військових спрямували 1,6 мільйона гривень. Ще 3,1 мільйона пішло на погашення заборгованості по судах за компенсаційні виплати за пільговий проїзд на залізничному транспорті.
На культуру виділили 7,5 мільйонів гривень. Із цієї статті видатків фінансується 19 закладів Козятинської громади, серед яких музей, будинки культури та бібліотеки. Тож левова частка коштів пішла на заробітні плати, комунальні послуги та енергоносії. Але були й інші видатки. Зокрема, на проведення заходів витратили 17,7 тисяч гривень, на послуги звукорежисерів та операторів спрямували 8 тисяч. А квітів придбали на 33,9 тисяч гривень. Ще 23,2 тисячі витратили на сувеніри та матеріали для проведення свят.
На спорт виділили 5,9 мільйонів. За ці кошти фінансуються стадіон та дитячо-юнацька спортивна школа. Тож так само більшість грошей пішла на заробітні плати. Також 19,6 тисяч витратили на проведення спортивних заходів, 36,5 тисяч пішло на придбання спортивного інвентаря.
На житлово-комунальне господарство спрямували 10,4 мільйона гривень. Половина цих коштів пішла на утримання доріг в зимовий період — 5,9 мільйонів гривень. Ще 1,2 мільйони спрямували на утримання мереж зовнішнього освітлення. Певно, якби вуличне освітлення не вимикали на декілька місяців через дефіцит електроенергії, сума була б ще більшою. На утримання сміттєсортувальної лінії пішло 1,2 мільйона гривень, ще півмільйона — на утримання каналізаційно-насосних станцій.
На економічну діяльність пішло 8,9 мільйона гривень. Половину цієї суми, а саме 4,9 мільйона спрямували на поточний ремонт доріг, оновлення розмітки та встановлення дорожніх знаків. Ще 880 тисяч виділили на закупівлю автогрейдера для «Чистого міста».
Найменше спрямували на статтю «інша діяльність» — 471 тисячу гривень. Більшість цих коштів пішла на утримання радіомовлення «Погляд».
Зі свого бюджету до державної казни ми передали 28,7 мільйонів гривень. Майже всі кошти з цієї суми пішли військовим підрозділам. Також частину спрямували на Службу безпеки України.
Читайте також:
На Вінниччині понад 370 мільйонерів
Що вирішили депутати міськради Козятина стосовно преміювання нового заступника
Вода 80 гривень за куб, борщовий набір, і документація на межі села — найдорожчі закупівлі вересня
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Алла Галінська
Алла Галінська
Анна Вовк
Valentina Mandziuk