«Мене вразило, 900 тисяч роздали»
-
Громадське обговорення бюджету Козятина на 2025 рік відбулося.
-
Майже дві години дискутували представники громади, які прийшли висловити свою думку, із керівництвом міста.
-
Зачепили і збитковість «Чистого міста», і зарплати керманичів Козятина, і премії чиновників за цей рік
У п’ятницю, 13 грудня провели громадське обговорення бюджету Козятинської громади на прийдешній рік. Долучилося керівництво міста, депутати міської ради, представники від ОСББ, переселенців, підприємці та активісти. Зібралися у сесійній залі.
Фінансове управління, очевидно, готувалося спершу представити сам проєкт бюджету, адже на екранах висвітилися сторінки презентації. Втім зробити це не встигли — активіст Олександр Байбак вийшов на центр сесійної зали, щойно обговорення стартувало. І зробив зауваження, що громадські слухання так не проводяться — на думку козятинчанина, про них потрібно було повідомити заздалегідь, принаймні за 10 днів до проведення. У той час як повідомлення опублікували на сторінках Козятинської міської ради лише 10 грудня.
Кожному, хто йде у військо — 30 тисяч
— Перший пріоритет ради, який має бути — це допомога війську, — сказав Олександр Байбак. — Ваша допомога повинна стосуватися солдатів, які перебувають у траншеях. Я особисто переконав власників підприємства, де зараз працюю, і вони виділили кошти на дрони. Ми купили дрони за ціною 10 тисяч гривень. Один такий дрон — і один москаль, в кращому випадку, поїхав без ноги чи без голови. Тепер наведу вам інший приклад. Наша сортувальна лінія. Кожен рік 1,8 мільйонів гривень дотацій. Це скільки дронів? Сто вісімдесят трупів рашистів, якщо ви наведете порядок на сортувальній станції.
Козятинчанин зауважив, що проглянув проєкт бюджету і побачив там кошти у резервному фонді, але не на придбання речей, потрібних військовим.
— Необхідно підтримати і тих, хто прийшов з фронту, — продовжив Байбак. — Поранені мають отримувати допомогу. Яка у нашій громаді найбільша виплата може бути? Я знаю, що у Махнівці до 50 тисяч гривень дають пораненим. Треба підтримувати і тих, хто мобілізується до війська. Бронежилет, який видають, дуже важкий, він важить 15-16 кілограмів. Необхідно приблизно 30 тисяч дати кожному, хто мобілізується з Козятинської громади, або закупити їм нормальні бронежилети і каски.
— У 2024 році у нас було 167 звернень від поранених, це загалом більше 2,5 мільйонів гривень, — дав відповідь тодішній начальник управління соціальної політики Олександр Ясінський. — На лікування ми даємо по 15 тисяч.
Олександр Байбак наголосив і на тому, що важливо запустити роботу реабілітаційного відділення у Козятинській центральній районній лікарні.
Були питання щодо ВПО
Були у активіста і питання стосовно «Чистого міста». Олександр Байбак зауважив, що забезпечення тепла потрібно передати повністю на комунальне підприємство, адже зараз у нас частину об’єктів опалює приватне «Козятинбуд». Зайшла мова про те, що наразі комунальне підприємство «Чисте місто» збиткове. Про це сказав начальник управління житлово-комунального господарства Іван Вовкодав. Депутат від «Європейської солідарності» Олександр Євтушок поцікавився, як давно, нагадавши, що навесні «Чисте місто» отримало «Зірку якості» і його визнали «Кращим комунальним підприємством 2023 року».
Іван Вовкодав відповів, що «Чисте місто» почало втрачати рентабельність після утворення Козятинської об’єднаної територіальної громади, позаяк почали забирати сміття по селах, але не всі мешканці уклали договори на вивіз побутових відходів. Це саме стосується і мешканців міста.
Голова ради з питань внутрішньо-переміщених осіб Олена Мялук запитала, чи передбачено у бюджеті на наступний рік кошти на житло для переселенців. Доповідав по цьому питанню Олександр Ясінський.
— Наразі у нас куплена єдина квартира, яку придбали у 2020 році, — сказав Ясінський. — У нас був цілий ряд об'єктів та приміщень, які ми розглядали, але кроків не було для того, щоб їх довести до логічного завершення і зробити їх придатними для проживання внутрішньо-переміщених осіб. Ми свого часу проводили опитування серед ВПО стосовно Іванківців. Була частина людей, яка погоджувалася. Ми обговорювали створення чогось на кшталт гуртожитку — ми сплачуємо комунальні, люди безкоштовно живуть, самі харчуються. Зараз ми проведемо інвентаризацію, вивчимо усі наявні об’єкти, наші можливості та резерви і займемося вирішенням цього питання. Стосовно придбання житла є деякі програми, ми працювали з Міністерством реінтеграції і навіть під час повномасштабного вторгнення подавали декілька разів заявки, але це не дало результатів.
Середня зарплата 20 тисяч
— Які суми у бюджеті закладені на зарплату секретаря міської ради Ірини Репало, заступника міського голови Євгенія Малащука і керуючого справами виконкому Костянтина Марченка? — запитав підприємець Сергій Матвіюк.
— Надбавки здійснюються тільки в межах фонду оплати праці, — відповіла Світлана Вельгус, начальник фінансового управління. — У бюджеті вони не коригуються і не передбачаються.
Світлана Вельгус почала говорити про порівняння середньої зарплати держслужбовця і працівника органу місцевого самоврядування, але Сергій Матвіюк її перервав, наполягаючи, щоб йому сказали цифри по конкретних працівниках.
— Премії і надбавки платяться таким посадовим особам виключно за рішенням сесії, такі рішення не приймалися, наскільки мені відомо, — сказала Вельгус. — У працівника органу місцевого самоврядування середній посадовий оклад — 10 тисяч. Ще є ранг і вислуга. Я порахувала, в цілому середній працівник має отримати 20 тисяч — це середня заробітна плата.
Сергій Матвіюк попросив, щоб викликали головного бухгалтера.
— Я можу сказати за себе, — взяла слово Ірина Репало. — Я обіймаю посаду секретаря ради і виконую обов’язки міського голови. Отримую заробітну плату за секретаря ради, не за міського голову. Отримую оклад, ранг, вислугу і 50% за інтенсивність, яка передбачена для всіх працівників на державній службі і в органах місцевого самоврядування. Премії 50% я не отримую. Якщо депутати винесуть на сесію рішення, тоді я буду її отримувати.
Премії немає
— Оклад міського голови — 23 459 гривень, заступник і секретар ради має оклад 18 767 гривень, — сказала Валентина Нудна, начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності. — Доплата за ранг йде в межах 500-600 гривень, за вислугу років виходить доплата у кожного індивідуальна. Якщо вислуга 10 років, то виходить 1936 гривень, якщо 15 — то це…
— Я запитую конкретно по трьох прізвищах, — перебив її Матвіюк.
— Я це і говорю — що секретар, що заступник має однаковий оклад, але кожен має різну вислугу, — продовжила Нудна. — Вислуга 10 років це 1936 гривень, 15 років — 2906 гривень і 25 років — 4841 гривень. Крім того, є надбавка до окладу у розмірі 50%. І всього виходить заступники отримують 31-34 тисячі. Це нарахована сума. Він неї ще треба відняти 24% податкових зборів. Стосовно премій, як правило, так склалося, що заступники у нас отримують премії 10-20%. Будучи секретарем ради Ірина Репало отримувала 20% премії, зарплата була в межах 36 тисяч. Будучи виконуючим обов’язки міського голови вона отримує -20% премії, тобто нуль, премії немає.
— Які надбавки ви виплочували за 2024 рік? — запитав Сергій Матвіюк.
— Усі надбавки, які вже були озвучені, — відповіла Нудна. — Це в межах 50%. Якщо це старости, у них навантаження менше, ніж у заступників, вони отримали менше надбавки.
— Може до якихось днів ви виплочували надбавки?
— Це не надбавки. Відповідно до положення про преміювання у нас передбачена, якщо дозволяє фонд оплати праці премія до 8 березня жінкам і до Дня козацтва чоловікам.
— На День місцевого самоврядування ви виплочували щось? — конкретизував Матвіюк.
— Так, завдяки тому, що фонд оплати праці дозволив, ми виплатили 15 тисяч, — відповіла Валентина Нудна. — Не всім. Це крім технічних працівників.
— Яка це загальна сума?
— Я вам так одразу не скажу. Можна помножити на кількість працівників штату. Це приблизно 60 осіб.
Від представників ОСББ прозвучало питання, чи буде допомога для тих ОСББ, які вже отримали гроші за програмою одноразової підтримки
— Якщо ми наступного року виплатимо усім ОСББ кошти по цій програмі і її закінчимо, тоді будемо можливо вносити зміни в існуючу програму, або розробляти нову, — відповіла позафракційна депутат Аліна Діденко.
— У вас питання тільки по зарплатах? — звернулася до Сергія Матвіюка Ірина Репало.
— Так, мене вразило, 900 тисяч роздали, — відповів Матвіюк. — Не може отримувати чиновник більше, ніж той, хто сидить в окопі.
Дискусія тривала ще декілька хвилин, після чого громадське обговорення бюджету завершилося. Нагадаємо, приймати головний фінансовий документ планують вже у п’ятницю, 20 грудня.
Читайте також:
Оприлюднили проєкт бюджету Козятина 2025
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Сергій Гнаткевич
Людмила Мормытко
Сергій Сергій
Олександр Шумський
Олександр Байбак reply Олександр Шумський
Геннадій Панчук reply Олександр Шумський
Олександр Байбак reply Олександр Шумський
Складно зрозуміти що сортувальна станція споживає дотацію в сумі
1 800 000 грн. і ніхто не знає скільки збирають грошей за вивіз сміття, які витрати і т. д.
Геннадій Панчук reply Олександр Шумський