Вартовий на сторожі, трамплін у парку та вічні проблеми на дорогах
- Козятин у фото. Періодично ми об’їжджаємо наше місто в пошуках цікавих фото.
- Цього разу під приціл камер потрапила лоза, що впала на тротуар, кронування дерев, трамплін у міському сквері та благоустрій біля «Червоного маркету»
Перше фото ми зробили на вулиці Горіховій. Минуло три дні після дощу, а калюжа — майже на всю ширину вулиці. Навіть важко уявити, як її обходять місцеві жителі і в дощ, і після дощу.
На вулиці Грушевського ми помітили жінку-двірника, яка підмітала тротуар і край дороги березовим віником. Цей кадр привернув нашу увагу через те, що жінка ще й дорогу «ремонтувала» — дорожний пил змітала на купи, а камінчики і крупний пісок — у невелику яму на дорозі.
Коли вже заговорили про ями на дорогах, то варто зауважити, що в місті почали ямкові ремонти. Спеціалісти-дорожники пояснювали, що ямковий ремонт — це відновлення асфальтобетонного покриття доріг або майданчика там, де утворилися ями, вибоїни тощо і проводиться він у суху погоду, температура асфальту при гарячій укладці вирізаної ділянки не повинна бути нижчою 120 градусів за Цельсієм.
Вулиця Героїв Майдану вся в тріщинах і нерівностях. На згаданій вулиці вирізано десяток карт (так називають дорожники ділянки, які потім закладають асфальтом при ямковому ремонті). Але ямковий ремонт тут мало чим змінить ситуацію з якістю дороги. Тут треба проводити капітальний ремонт. Ямковий ремонт у таких випадках — це гроші на вітер — кажуть люди, які у свій час мали стосунок до ремонту доріг.
Про стихійні смітники ми писали не раз. Одні силами комунальників і громади ліквідовували та їх не меншало. Іноді вони зароджуються на рівному місці. Для прикладу, працьовитий господар сполов від бур’яну власний город і відніс бур’ян через дорогу вулиці Джерельної. За два тижні там виріс стихійний смітник.
А в селі Козятин ми помітили два великі стихійні смітники. Перший — неподалік від річечки, коли їхати на Вернигородок. До розваленої хати сміття зносять мішками. Другий смітник виріс у селі Козятин між провулком Крайнім і вулицею Вінницькою. Жителі мікрорайону скаржаться.
— Ми кожного року, щоб не було смороду, закопуємо біля сміттєзвалища дохлих котів, собак і дохлу птицю. Мусимо тих тварин і птахів закопувати, скоро приїдуть в гості внуки, як вони мають дихати чистим повітрям? — запитує пані Ліда.
В міському парку діти з плит зробили трамплін для стрибків для скейтів і самокатів. Коли під час трюку один із двоколісних розлетівся на дві частини, охочих стрибати з трампліна поменшало. Ми запитували перехожих у парку, як їм така дитяча забавка. Люди більш солідного віку казали, що той трамплін не при місці поставили. В темну пору доби на нього можна наскочити і травмуватися.
Молодь іншої думки. Кажуть — парк до комендантської години освітлюється, а в комендантську годину там вже ніхто не ходить.
В останній день квітня трамплін у парку припинив своє існування.
— Якби ви тільки бачили, як раділи діти біля цього трампліна, — кажуть двоє козятинчанок і обоє Валентини і одна з них додає: — Їм треба зробити щось подібне. Тому що цей трамплін хтось розібрав і плити й бруківку забрали.
Вже декілька тижнів недалеко від автостанції, що на вулиці Довженка, на тротуарі лежить звалена вітром лоза і нікому до неї немає справи.
На вулиці Пилипа Орлика біля магазину «Червоний маркет» пофарбували лавку. Ніби дрібниця, а яка приємна.
Останнє фото ми зробили в дворі вулиці Грушевського. Там на килимі знайшов собі затишок пес, який віддано охороняє спортивний майданчик. Кажуть, інколи він гавкає, коли дорогою йде хтось із незнайомих йому людей. З Рудиком ми не були знайомі, але в супроводі Петра Чорного пес сприйняв нас за своїх і не гавкав
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Люда Коновальчук
Лілія Бондар