Про собак, сміття, насосну станцію лебедя «гошу» і не тільки

Про собак, сміття, насосну станцію лебедя «гошу» і не тільки
  • Козятин у фото. Періодично об’їжджаємо наше місто і його околиці в пошуках цікавих фото. Цього разу козятинчани підказали, на що варто звернути увагу

Скільки б разів не їхав вулицею Джерельною, завжди зустрічаю незадоволених станом вулиці після осіннього грейдування. Цього разу зустрів мешканку вулиці, яку більше турбує не стан дороги, а смітник, який зробили мешканці посьолку. Пані Людмила, таке ім’я у співрозмовниці, обурена, що в лісосмузі, між коліями і хатами багато сміття.

— Його нам сюди ніхто не привіз, все наше. А дорога в цілому на вулиці Джерельній має непоганий вигляд. Кажуть, що дорога гіршою стала після грейдування, так хто знав, що зима такою теплою буде? У цьому й вся причина двох болотних ділянок на дорозі. Весною пригріє і калюж не стане, а от сміття в лісосмузі й у кущах мабуть надовго. Були у нас активісти, які проводили дні прибирань. Разів три сміття зібрали на купи і вивезли, та й вони втомилися боротися за чистоту нашої вулиці. Ось так у смітті й живемо, — казала мешканка Джерельної. Останній раз вулицею Джерельною ми їхали в неділю 16-го січня. Дорогу виправила морозна погода, а щодо сміття, то його стало менше в рази. Одне непокоїть, що після прибирання біля дороги хтось знов викинув пакет із сміттям.

Відео дня

 

Минуло два тижні, як у мікрорайоні ОРС нечистоти з каналізації пускали дорогою. Ми про це повідомили в ЖКГ. На місце події виїжджав керівник житлово-комунального господарства, який пізніше нас повідомив, що скоріше за все прорвало напірний трубопровід від КНС, який обслуговується «Чистим містом». І додав, що буде детальне обстеження насосної станції та буде вирішуватись питання роботи її у штатному режимі. Також ми повідомили й міську раду, щоб вони питання насосної станції взяли під свій контроль. Нас запевнили, що на контроль взяли і наша інформація буде передана директору «Чистого міста». На якому етапі дав збій інформаційний ланцюг міської ради нам не відомо. Відомо, що на минулому тижні нечистоти з насосної станції, судячи з відео, яким з нами поділилися мешканці ОРСу, знов потекли дорогою у річку. Минулої п’ятниці ми запитали у керівника ЖКГ, коли насосна станція почне працювати у штатному режимі. Нам повідомили, що відремонтувати пошкоджений блок насосної станції треба проводити розкопки грунту. 


На водокачку нас покликали через приємну новину. Молода мама Сніжана була приємно вражена, що серед зими, де була набережна стежина, зробили доріжку, якою можна проїхати дитячим візочком.

— Раніше тою стежкою візочком не можна було проїхати. Будете на стадіоні — напишіть про доріжку вона заслуговує уваги, — сказала молода мама під час телефонної розмови.

На маленькому базарчику продавці, покупці і перехожі обговорювали випадок, коли собака на тій стороні покусала жінку.

— З того, як себе повела постраждала жінка, вона сама собаку спровокувала. На мене також багато собак гавкає, а я їм кажу: «Ну чого завелися, зі мною вам дружити треба. Тоді я вам і хабаря можу дати» і це допомагає, вони заспокоюються навіть без хабаря. Я ні в якому разі не хочу сказати, що постраждала жінка винна в тому, що боїться собак. Цю проблему треба вирішувати. Стерилізація собак, якщо і робить собак менш агресивними, то не набагато. Поки не буде у нас притулків для безпритульних тварин, то будуть у нас люди, яких кусають собаки, — висловила свою думку продавчиня напівфабрикатів. Козятинчанка Ірина погодилася з продавчинею і висловила і свою точку зору.

— От дивіться, зранку кожного дня і до 14-ї години вулицею ринку ходять люди, а собаки здіймають гавкіт на якусь конкретну людину. Чим їм не сподобався даний перехожий — відомо тільки собакам. Я ходжу містом і їжджу велосипедом і ще ні разу за мною не гналися собаки. Сьогодні хтось із природоохоронної організації фотографував чотирилапих на ринку, а я їм кажу: толку від того, що ви їх стирилізуєте і випускаєте? Собачі притулки треба, тоді й буде якийсь толк.


У неділю зателефонував пан Петро. Він повідомив, що на Талимонівському ставку замерзає лебідь Гоша.

— Коли не було криги, їх прилетіло двоє. Лебідка, як ставок взявся кригою, кудись полетіла, а він залишився. Шкода мені його. Навесні, коли лебідка сиділа на яйцях, навіть з рук їх годував. А зараз стоїть бідний посеред ставу і нікуди не йде. Куди можна зателефонувати, щоб його врятувати?, — запитував пан Петро.

Журналіст розповів, як років 7 тому з ДСНСниками лебедів рятували, а вони махнули крильми і тільки їх бачили.

Звичайно, лебедів шкода, що вже прилетіли на рідну водойму, а їх природа обманула та повернула на зиму. Але мороз здоровим, не пораненим лебедям не загрожує і рятувати їх не треба, хіба, що від лиса.

Щоб підтримати Гошу кормом, на лід можна кидати зерно кукурудзи чи пшениці, а найкращий корм для його здоров’я — листя капусти і порізані овочі.

За останньою інформацією рятувати лебедя вирішили й діти. Щоб не провалитись, один з хлопців пішов по льоду на лижах. Небезпечна затія й безглузда. Лебідь — птах вільний, став на крило та й полетів у невідомому напрямку.

На водокачці лебедів також пробували рятувати та переконались, що роблять птахам тільки гірше. Вирубали їм велику ополонку і кидають на лід зерно кукурудзи


Про вуличне освітлення говорили з жителями вулиці Героїв Майдану Василем, Андрієм та мешканцем вулиці Шевченка Сергієм.

— Майже кожного тижня енергетики щось роблять біля ліхтарів, а біля мене, як не горів ліхтар так і не горить, — каже пан Сергій. Його більше ніж освітлення турбує не заасфальтована ділянка дороги, а ще більше пан Сергій переймається, щоб завершилась війна.

— Вуличне освітлення, дороги, для мене то все другорядне. Мій син вже три роки воює. Для мене важливо, щоб він повернувся додому живим і здоровим.


 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (2)
  • Meni Mamont

    Собак дійсно дуже багато бігає містом, і нападають на людей. Вони скрізь біля магазинів, біля шкіл. З ними потрібно щось вирішувати
  • Ангелина Колосенко

    головне шоб яжемамкі не окупували стадіон, бо не пукнути не пікнути коли там вони з своіми свьортками

keyboard_arrow_up