Папороть приваблює своєю красою і є добрим розсадником для кліщів

- Багато рослин приваблюють садівників своїм екзотичним виглядом. Проте деякі у творчому задумі господаря приносять не тільки позитив, але й проблеми.Тому перш ніж посадити екзотику варто більше дізнаватися про рослину.
Папороть— красива і досить невибаглива рослина. Вона швидко розростається і росте там, де інші не хочуть, а догляд за нею потрібен мінімальний. Створює екзотичний дизайн присадибної ділянки. Між тим, перш ніж висаджувати її чи ставити в домі, потрібно знати деякі моменти. Як папороть впливає на людину і де її можна вирощувати, а де краще її не садити.
Спеціалісти з екзотичних рослин пояснюють де вона може рости і чому папороть небезпечно висаджувати біля будинку:
Розгалужене і потужне коріння папороті може потрапляти до фундаменту і руйнувати його.
Ця рослина випаровує велику кількість вологи, тому, якщо садити її надто близько до стін будинку, то це призведе до появи цвілі та гниття через підвищену вологість.
У людей, які схильні до алергії, папороть викликає неприємні симптоми.
Ця рослина витісняє і пригнічує деякі інші культури, які ростуть надто близько від неї. Може бути прихистком для кліщів, які приносять чимало проблем, як самим господарям, так і їх улюбленцям.
До переваг рослини папороть—це хороший дизайн відлякує гризунів— те місце, де росте ця красива рослина, шкідники обходять десятою дорогою; прекрасно відлякує шкідливих комах - мух, тарганів клопів. Також кажуть, якщо папороть виросла сама, то це на щастя, рослина відлякує мух, тарганів і клопів,
Якщо ви все-таки вирішили посадити папороть, варто звернути увагу, що її зростання доведеться обмежувати. Садівники радять обрізати рослину, адже вона дуже швидко розростається, а позбутися її надто складно.
Це зовсім не означає, що ви не можете використовувати папороть для створення ландшафтного дизайну у своєму садку. Експерти лише радять садити її якомога далі від будівель, де вона не буде заважати й не буде глушити інші культури. Гарний вигляд вона буде мати біля доріжок.
Наприклад експерт інтернет магазину “Сонце сад” Юрій Сьомін мешкає в селі на Рівненщині й не минає жодної з екзотичних рослин, які приживаються в Україні. Майже всі відомі вирощував на своїй ділянці. Деякі були тимчасовими гостями, а деякі стали улюбленцями господаря.
Щодо історії, то перші папороті з’явилися на Землі близько 400 мільйонів років тому, і їх існувало багато тисяч видів. Однак, більшість з них зникли разом з динозаврами, тому що не змогли пристосуватися до змін клімату. Деякі види папороті їстівні. В Японії, Мексиці, Бразилії їстівну папороть смажать або додають в салат. У папороті є лікарські властивості, тому її здавна використовують в рецептах народної медицини. Наприклад з гірких коренів фармацевти роблять засіби від глистів.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.