Лебедю на водокачці поки нічого не загрожує, але треба берегтися собак
- Снігопади та похолодання, яке припало на останню декаду листопада надало клопоту не тільки комунальникам, а й любителям живої природи.
- Тільки полетів з «клубного» ставка одинокий лебідь, як ми отримали нове повідомлення, що на нашій водокачці ніби залишився зимувати ще один королівський птах
«Добрий день! У Козятині на стадіоні залишився один лебідь. Можливо він хворий або поранений, якщо не зміг відлетіти з іншими. Скажіть, будь-ласка, до кого можно звернутися про допомогу птаху? Є у Козятині спеціалісти, які допоможуть йому пережити зиму?» — йшлося в повідомленні нашого читача.
Наступного дня ми були за вказаною адресою.
Ще з містка помітили під берегом старої водокачки птаха. Він на дні водного плеса, що було без льоду, шукав (чи шукала) собі поживу. Ще здалеку можна було зробити висновок, що це не цьогорічний лебідь, який ще не набрався для перельоту сил, а птах, який як мінімум вже одну зиму пережив. Коли до лебедя підійшли як можна ближче, від берега відпливли сполохані дикі качки, а він продовжував свою трапезу.
За хвилин 5 до нас підійшла пані Наталія. Вона кожного дня проходить 8 кругів стадіоном і знаходить час щоб підгодовувати пшеницею птаха. Робить це двічі на день, бо качки у нього багато забирають.
— Лебідь не хворий, але з якоїсь причини він не може піднятися на крижину, — поділилася спостереженнями пані Наталя. Жінка дістала з кишені порцію пшениці і розсипала їдло по льоду біля самого красунчика, а можливо й красуні. Тут відразу у лебедя з’явилися помічники в поділі корму — зеленоголові качки, —Бачте він сердиться, а вони все одно забирають у нього їжу, — сказала любителька птахів та пішла в чергове коло стадіоном.
Ми спостерігали і милувалися пернатими ще хвилин 40. Лебідь шукав корм на дні і на крижині, а качки біля нього, як синиці біля дятла, боялися отримати на горіхи та бажання поживитися було сильнішим..
Потім королівський птах таки забрався на крижину. Він став махати крилами повним розмахом і після такої вправи провалився на крихкій крижині.
На думку наших місцевих знавців живої природи відсотків на 50 лебідь не полетів з іншими своїми родичами тому, що люди привчили його до штучного годування. Він не відлітає, бо знає, що люди їсти принесуть. Якщо й так, то поки є водне плесо, не вкрите кригою, лебедю нічого не загрожує А коли вдарять морози і вода замерзне, у лебедя на крижині можуть з’явитися чотирилапі вороги— собаки. Але є інших 50 відсотків, що є надія коли мороз повністю скує воду в річці, то улюбленець наших земляків знайде собі більш безпечне пристанище.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.