За кустарної технології, при фарах техніки закладали дорожні карти

За кустарної технології, при фарах техніки закладали дорожні карти
  • Укладання плитки на автобусній зупинці «Магазин» та підготовчі роботи до ямкового ремонту на вулиці Червона калина почалися у вівторок, 25 березня. З укладанням плитки впорались за день, а обробити нарізані дорожні карти виявилось складніше

З самого ранку у середу ми звернули увагу, що на автобусній зупинці не вистачає плитки майже половини ряду. Дорожники пояснили, що у них все на контролі і недостаючої плитки їм підвезуть. 

— Там все буде добре, — запевнили дорожники. 

Відео дня

— Коли будете засипати асфальтом нарізані фрезою дорожні карти?

— Сьогодні, — відповіли робітники, — привезуть бітумну суміш, проллємо карти і закладем асфальт.

— А карти дорожні коли почнете знов нарізати? 

— Доведемо до пуття цю вулицю, почнемо від автобусної зупинки, а тоді перейдем на іншу вулицю. 

— То такої технології, як у Віндора, надерти ям на п’яти вулицях і потім два тижні їх латати, у вас немає? 

— На це нічого не можемо сказати. Ми люди маленькі, робимо те, що кажуть. Зараз команда закласти асфальт біля зупинки і зробити вулицю Червоної калини.

Ми звернули увагу на те, що у підрядника якісь кустарні технології. Замість роспилювача суміші вони дорожні карти поливають з обрізаної пляшки вручну. Замість повітрядува у них звичайна щітка, якою у хаті господині метуть. Замість катка у них віброущільнювач. Така технологія нас сильно зацікавила і ми вирішили дочекатися процесу роботи, а ще більше чекали на початок робіт місцеві малюки

Почався він о 17.10, коли бітумну емульсію привезли. За хвилин 20 привезли й асфальт.

Почали роботу, як обіцяли від зупинки громадського транспорту. Технологія ніби дідівська та коли воно робиться, як кажуть на совість то й менше питань виникає. Асфальт до тротуару підвозили на ковші автотехніки і швидко робили рівну поверхню. Самі працівники були зацікавлені, щоб асфальт не встиг ще більше застигнути. Від асфальтного заводу до нашого міста таки є кусок дороги. 

Половину ділянки тротуару дорожники зробили завидна. Коли стало смеркати,  місце роботи підсвічувалося фарами автівки та працюючої техніки.

За збігом обставин на місці робіт були присутні спеціаліст архітектури сусідньої громади та представник міської ради. Архітектор говорила, що на зупинці не може бути бар’єрності з дорогою. Дорожники погодились та пообіцяли, що з двох сторін тротуару вони зроблять спуск у вигляді пандуса. Представник влади попросила підрядника щоб у двох місцях вони підняли тротуар на рівень з бордюром. Дорожники навіть подякували за підказку. 

Канаву між бордюром і дорогою дорожники латали, коли зовсім смеркло, а попереду у них була робота на вулиці Червона калина.

Робітники відповідально ставилися до роботи і працювали гарно. Проте пролити вирізану карту з пляшки за технологією вкрай важко і загайно і це на думку спеціалістів не зовсім добра методика. Утрамбувати асфальт на тротуарі вібратором спеціалісти кажуть, що можна. Щоб ущільнити асфальт у дорожніх картах треба, щоб був асфальт з температурою 120 градусів і в обов’язковому порядку треба вкатати його катком. Можливо підрядник недоліки в технологічному процесі планує компенсувати відповідальністю,  з якою підходять до обов’язків робітники     

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (13)
×
0%
  • Roma Nagornyak 27 березня 2025 р.

    Все ,як завжди, нічого не змінилося,а жаль
  • Ірина Заєць 27 березня 2025 р.

    Ой, минулі роки робили дуже "з технологіями" і до весни всі ті ями розбивалися, як до ремонту. Може, з бутилки і краще буде. Хлопці молодці, працювали до ночі.
  • Сергій Сергій 27 березня 2025 р.

    А з кого можна спитати стосовно ямкового ремонту дороги до стадіону? Все місто в кратерах що можна колесо туди сховати, а вони ремонтують дорогу де їздить 10 машин на рік...
  • Валерій Рожновський 27 березня 2025 р.

    Не забудьте дорожній знак встановити там де треба!
keyboard_arrow_up