Козятинські водії кажуть, що вони проти посипки доріг. Чому?
![Козятинські водії кажуть, що вони проти посипки доріг. Чому?](https://koziatyn.info/img/cache/news_widescreen/news/0025/96/2495057-vodiyi-proti-posipki-dorig-adzhe-sil-psue-vzuttya-i-zyidae-metal-stalevih-koney.jpeg?hash=2022-01-29-12-02-40)
В четвер, 27 січня ми перевіряли, як посипаються дороги за межами міста. І були здивовані, що багато водіїв категорично проти посипки доріг піщано-соляною сумішшю. Швидкість автівки повинна відповідати стану дороги — казали водії — і стан доріг, які не посипалися їм більше до вподоби
Перший, з ким ми поспілкувалися був водій Вадим.
— Цьогорічна зима не дошкуляє нам великими снігопадами. Сніг наче по замовленню майже кожного дня покриває дороги невеликими порціями від одного до трьох сантиметрів. З такою товщиною снігу завиграшки має справлятися снігоприбиральна техніка якщо її в достатній кількості.Тільки чомусь у нас не прибирають, а посипають соляною сумішшю — сказав водій.
— З снігом погоджуємось, а коли ожеледиця на дорозі від пресованого автівками снігу?
— Немає різниці, який стан дороги – такою повинна бути швидкість. Снігова каша з сіллю з’їдає метал більше ніж корозія. При можливості в ожеледицю можна не виїжджати, це буде дешевше ніж ремонт мого буса, — підсумував водій.
Підтримав колегу по водійському цеху черговий по переїзду. Як водій і як відповідальна особа безпеки руху на залізничних переїздах він додав, що посипати дороги треба лише в місцях, де без посипки не обійтися.(на мостах, естакадах, крутих спусках чи підйомах та перед залізничними переїздами).
— Особисто у мене немає великого бажання їздити посипаними дорогами, але ж це не ми вирішуємо, — сказав на завершення нашої розмови залізничник.
Поспілкувалися з водіями Петром, Іваном, Костянтином, а вони всі наче змовились. Нікому не треба посипання доріг. Хоча, можливо, якби була ожеледиця, у когось з них була інша думка.
З «рубаного шляху» ми поїхали в центр міста. На кожній вулиці центру міста на пішохідних переходах снігова каша. Місять її мешканці міста своїм не дешевим взуттям. Когось розговорити на тему поруділого від солі снігу не вдалося. Лише знайома козятинчанка з посмішкою сказала: «Що вам говорити, самі все бачите».
Бачимо, що двірники виходять на роботу о 6 ранку і краще за снігоприбиральну техніку вправляються. От якби в підмогу двірникам ще «зелений тракторець», то вони можливо сніг ще й з доріг прибрали. Правда з снігом на дорогах може виникнути проблема. Транспортувати з місця на місце автівки поставлені на швидкість чи на ручник жінкам двірникам не під силу. А автівок на вулицях міста вистачає. З одного боку це добре, що у нас стільки заможних краян, а з іншого саме припарковані залізні коні створюють проблему з прибирання снігу.
Тільки пригадався нам минулий рік. Автівок в Козятині було майже стільки само, як у цьому році і за одну добу снігу випало вдвічі більше ніж за 28 днів січня цього року. Тоді і гірку на площі для діток зробили, і снігозбиральна техніка вправно працювала.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Марія Іваненко