Людям залишається тільки мріяти про острівці безпеки в Козятині

Людям залишається тільки мріяти про острівці безпеки в Козятині

Завидки беруть, дивлячись на благоустрій в сусідніх Вінниці та Бердичеві


 

Сьомий острівець безпеки з’явився у Вінниці. Його облаштували на одному з найнебезпечніших перехресть — на пішохідному переході через Хмельницьке шосе, у районі вулиць Писарєва та Єрмака. Цей острівець безпеки став сьомим, встановленим у Вінниці за останній час.

Що ж у нас в Козятині?

Одна з небезпечних ділянок в будні і базарні дні — біля магазину “Візит” і “Обжорка”, що біля Пошти. Тут розміщена автобусна зупинка і завжди велике скупчення людей. Перехідна доріжка для пішоходів знаходиться тільки біля наступного перехрестя. А зебра, яка колись була від базарної дороги по вулиці Земляка, давно стерлася і ніяка машина не призупиняється аби пропустити піших.

Відео дня

Міському голові Козятина Пузирю далеко до Моргунова (мера Вінниці)? Останнього, хоча і критикують, але за такі острівці безпеки йому дякують. Якби нашому меру та хто порадив почати дбати про людей!? Радники і секретар Марчкенко, порадьте йому пройтися пішаком хоча б по центру та проїхатись в місцевому автобусі. Там йому люди очі відкриють на відсутність благоустрою в Козятині.

Добра справа, міський голова дослухався критики про не огороджений дитячий майданчик в районі Танку і тепер ця зона стала більш безпечною для діток.

Надіюсь, що і по зебрам прозріє. Та трагедія може трапитися в будь-яку мить, отож, чиновники, поспішайте. А простому люду — навпаки. Не слід поспішати на цьому небезпечному місці — аби не трапилося травмувань і трагедій.

Про все вищевказане я наголошувала ще у 2015 році перед виборами міського голови і аналізувала стан безпеки в місті з вірою, що прийдешня влада займеться вирішенням проблеми першочергово.

Про це в матеріалі "Дороги у Козятині стануть безпечнішими"
Посилання на джерело: https://koziatyn.info/Podii/dorogi-u-kozyatini-stanut-bezpechnishimi-10456575.html

Інколи здається, що трагедія неминуча

У базарний день вулиці Козятина нагадують вавилонське стовпотворіння: і так вузенькі тротуари зайняті торговельними наметами, припаркованими машинами, покладами макулатури, будівельного сміття. Увесь рух відбувається на проїжджій частині: люди, машини, велосипеди, мопеди, мами з дитячими візками… Водії нервують, сигналять, люди штовхаються, інколи здається, що трагедія неминуча. А відсутність правильної дорожньої розмітки та знаків постійно створює небезпечні ситуації на дорогах.

Перед черговими виборами діюча влада вирішила довести до ладу дороги, оновити розмітку. Але все було зроблено, як завжди, абияк. Новенький асфальт у багатьох місцях вже покришився, і дорога стала ще гіршою, ніж була. На деяких перехрестях  зробили гарну дорогу, але розмітку намалювали зовсім не по ПДР. Нема жодних знаків, машини навмання проносяться. Дивно, що в центрі «зебру» не нанесли по всій Комсомольській вулиці. Фарби не вистачило? Але й та, що нанесена, швидко затирається. Розбавили? Але в передвиборних листівках влада звітує про “виконану роботу”, тасуючи не зовсім зрозумілі цифри про витрачені кошти та квадратні метри. А що ж буде зимою? Повний екстрим — день коротший, освітлення вулиць погане, дорожніх знаків нема.

Небезпечна зона: Матросова-Сербіна без зебри   Останній документ на сайті Козятинської міської ради щодо встановлення дорожніх знаків датується 15 листопада 2013 року. Гроші тоді списали на 29 знаків та дві таблички. Та чи наявні перелічені знаки в указаних місцях? Журналісти газети перевірили — ні.   ДАІшники кажуть: все ок (?!)

Тимчасово виконуючий обов’язків начальника козятинського ДАІ Сергій Порощук про знаки в місті: — Всі знаки дорожнього руху в Козятині встановлені  згідно стандартів. Порушеннь немає. А якщо вони десь є в кущах, то це не ознаачє, що його встановили в кущах, це значить, що кущі заросли. Якщо десь такі і є , то скажіть нам де — ми направимо туди комунальників. Щодо пішохідних переходів, вони мають бути за десять метрів від перехрестя. В Козятині я порушень не бачу.

Півтора року тому дещо запланували

У жовтні 2013 року міська рада розпорядилася встановити дорожні знаки “Дати дорогу” на вул. Щорса при виїзді на вул. Білоцерківську,  на Червоноармійській при виїзді на вул. Куликівського, на Мічуріна на перехресті з вул. Червоноармійською та перехресті з вул. Грушевського.  Знак «Головна дорога» — на вул. Червоноармійській біля районної типографії. Заборонні знаки «Рух заборонено» — на вул. Осипенка,  на вул. Котовського від буд. № 16. Знаки «Рух вантажних автомобілів заборонено» — на вул. Червоноармійській біля районної типографії, на провул. Кондрацького,  на вул. Довженка. Знак «Рух транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, заборонено»  на вул. 8-мій Гвардійській. Знак  «В’їзд заборонено» на вул. Склярова.  «Поворот праворуч заборонено» на провул. Кондрацького. Знак «Зупинку заборонено» — на вул. Леніна біля відділової лікарні ст. Козятин, на вул. Грушевського біля ринку «Хлібодар». Інформаційно-вказівні знаки «Місце зупинки автобуса» були заплановані — на вул. 8-мій Гвардійській біля СШ №5 (на вимогу), на вул. 1-го Травня біля магазину «Господарочка», на вул. І.Франка,  Куликівського біля магазину «Дует». Знаки «Пішохідний перехід» —  на вул. Васьковського біля Дирекцій залізничних перевезень, на вул. Червоноармійській біля пошти та біля кафе «Юність», на вул. 8-мій Гвардійській біля супермаркету «Обжорка», на вул. П.Орлика на перехресті з вул. Стуса. Таблички до дорожніх знаків  запланували дві.  «300 м» на вул. Леніна біля відділової лікарні ст. Козятин та на вул. Червоноармійській на перехресті з вул. Комсомольською. 

Відповідальним за знаки в місті цим рішенням було призначено заступника міського голови, начальника управління житлово-комунального господарства міської ради пана Марченка  

Ми запитали у водіїв

“На яких ділянках дороги немає дорожніх знаків?

Олег Прус (42), водій: — Потрібно ставити знаки “Зупинка заборонена” та “Стоянка заборонена” у тих місцях, де їм місце, а не скрізь. А ще, по Козятину немає парковок.

Віктор Юрченко (39), водій: — По місту немає знаків “Пішохідний перехід”. За правилами дорожнього руху знак має дублювати розмітку.

Ігор Трайдакало (49), водій: — Було б добре виставити всі відповідні знаки дорожнього руху до вулиці Матросова. Також зробити тротуар, хоча б з однієї сторони.

Анатолій Древецький (53), водій: — З вулиці Комсомольської на виїзді до вулиці Героїв Майдану знак “Дати дорогу” відсутній. Хоча має бути.

Василь Бондарчук (56), водій: — Переважно, більшість знаків закривають кущі та дерева. Вони мають бути прикріпленні до труби висотою до трьох метрів, а не на стовпи та дерева.

Олександр Демянюк (45), водій: — На перехрестях головних та другорядних доріг мають висіти знаки “Дати дорогу”. Навіщо по всьому місту розвішані знаки “Стоянку заборонено” та “Зупинку заборонено”?

Володимир Гайдучук (34), таксист: — Дорожніх знаків мало, на перехрестях та у базарні дні дороги стають божевільнею! Яка розмітка може бути, коли на деяких дорогах взагалі немає покриття?

Андрій Клещук (39), адміністратор спортивного комплексу “Атлетика”: — В Козятині дороги почали мінятися на краще, але до ідеалу ще далеко! Розмітка часто неправильна, нанесена на погане покриття та ще й такою фарбою, яка швидко стирається

Для безпеки руху потрібно не так багато

Усі городяни, гості Козятина та його прихильники, звичайно хочуть, аби в місті терміново почався процес створення безпечного дорожнього руху.  

1 Я порахувала, що потрібно лише нанести 15 правильних дорожніх розміток, відновити 56 «зебр», встановити 98 дорожніх знаків та відремонтувати той один єдиний непрацюючий світлофора, що біля ДАІ.  

2 Поки що найактуальнішою порадою всім козятинчанам буде — поспішайте повільно та дотримуйтесь Правил дорожнього руху. А нині діючій владі слід усвідомити, що розмітка збільшує безпеку дорожнього руху. Її правильне нанесення встановлює певні режими та порядок руху транспортних засобів та пішоходів.  

3  Надзвичайно важливо приділити увагу встановленню “лежачих поліцейських” біля шкіл.  

4 Попрацювати над дорожньою розв’язкою в місті. У ході опитування городян більшість схильна до того, щоб на вулицях Червоноармійській, Героїв Майдану  та Винниченка був односторонній рух.  

5  Не завадило б спробувати використати досвід одного експерименту. Зробити розмітку на асфальті, яка б створювала ілюзію об’ємних перешкод. 3D-эфект заставляє водіїв, які звичайно люблять поганяти, знижувати швидкість. В основі покриття — алюміній. На нього наноситься світловідбиваюча плівка.  

6 І звичайно — звернути увагу на дорожні знаки. Вони повинні розміщуватися таким чином, щоб було добре видно учасникам дорожнього руху як у світлу, так і в темну пору доби. При цьому дорожні знаки не повинні бути закриті повністю або частково від учасників дорожнього руху будь-якими перешкодами. Дорожні знаки повинні бути видимими на відстані не менш як 100 м за напрямком руху та розміщеними не вище 6 м над рівнем проїжджої частини.

7 Разом з правоохоронними органами влада повинна тісно співпрацювати із усіма учасниками дорожнього руху. На сьогодні головний представник ДАІ в Козятині запевняє газету, що все нормально та всі дорожні знаки відповідають стандартам і є в необхідній кількості. Але ж очевидно, що в місті складно дотримуватися Правил дорожнього руху. Тут свої правила, які створюють незручності як водіям, так і пішоходам.

8 Депутатам потрібно в народ виходити не тільки перед виборами — не вчіться у нинішнього очільника. Прислухайтесь до людей! Не обіцяйте допомогти, якщо навіть не думаєте перейнятись їх проблемо. Явний приклад: на перехресті Сербіна-Матросова — небезпечна зона. Виборці другий рік поспіль звертаються до депутата Мандзюка, щоб лобіював набиття “зебри” в цьому місці. Зона найнебезпечніша в місті по скоєнню ДТП. Але їх ніхто не чує. Це недопустимо. 

Як бачите, шановні читачі, з серпня 2015 року майже нічого не змінилося. Так і живемо. Пропоную Пузирю взяти до реалізації дані рекомендації. 
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (7)
 • Анонім

  Дякую  п.Тетяні за змістовний допис. Тема болюча і нагальна. Різке збільшення авто на дорогах несе багато клопоту та небезпеки. Усі наведені шляхи покращення ситуації мають право бути, але... Починати, все таки, і тут я згоден з Лісовим, з генерального плану міста. Його вже не має десятки років - це біда. Сьогоднішня ситуація, то і є хаос, латання дірок за принципом "аби до вечора". Це стосується і води, і доріг, і безконтрольної забудови, і розвитку міста як цілісного організму. Де усі оті "стратегічні",  "перспективні" плани розвитку міста часів Гвелісіані? Усе було для "галочки"? Що, так і живемо - для "галочки"? Сьогоднішній стан менеджменту у місті нагадує ситуацію "сліпого поводиря".
 • Влад Лісовий

  Місто не має генерального плану розбудови.Все робиться спеціалістами .Щщо робити приймають людьми не фаховим які і по посаді немають Права це робити.Тому плана гарно комфортно жити не існує .Бюджет міста це хаос.Нецільове використання Кругова колективна безвідповідальність
 • Читач

  Дві доби ніхто не відредагував матеріал,підписаний головним редактором,навіть після прямого "натяку" читача??! Яка ДАІ,її не існує вже три роки??!Чому ми тоді дивуємося,коли не виконуються обіцянки різних порошенко,тимошенко та інших,якщо люди,з якими ходиш одними дорогами,не відповідають за свої слова?
 • Інна Назарук

  У районі "Обжорки" біля пошти,не можна зробити острівець безпеки тому що там вузька вулиця,як ви собі уявляєте, що йде по вулиці ,а там острівець безпеки, машини хіба що по трутуарах їздити будуть! А у Бердичеві,чи у Вінниці острівці безпеки є там де широкі вулиці,а в районі ринку у Бердичеві де також вузька вулиця,є пішоходний перехід і світлофор,а не острівець безпеки! Так що автор цієї статті погано обізнаний де саме можна встановити острівець безпеки, просто про щось інше напишіть,а не про всяку нікому не потрібну інформацію

  Анонім reply Інна Назарук

  Воно то так, але питання поставлено більше ніж про "острівки". І більшість змісту допису має актуальне значення. Додавайте свої пропозиції. Це і є відкрита дискусія.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up