Як козятинцям відрізнити реальний збір від шахрайського — розповіли у Кіберполіції

Як козятинцям відрізнити реальний збір від шахрайського — розповіли у Кіберполіції
Фото ілюстративне
  • На що звертати увагу перед тим, як задонатити

Непоодинокими є випадки, коли зловмисники маскуються під волонтерів, благодійні організації чи фонди, щоб викликати довіру і виманити кошти.

— Є декілька видів схем, якими користуються шахраї, — пояснює начальник управління протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України, полковник поліції Володимир Тітомир. — Зловмисники можуть створити фейкову сторінку у соціальній мережі, або канал у телеграмі і публікувати дописи про допомогу. Також шахраї можуть створити фальшивий сайт благодійного фонду чи організації. Сторінка може виглядати, як справжня, але має відмінну від справжнього сайту адресу чи QR-код, який відкриває посилання на рахунок шахраїв. Також зловмисники можуть від імені державних установ або військових частин надсилати повідомлення і просити перерахувати кошти «за терміновим збором».

Перед тим, як перераховувати кошти, краще переконатися, що збір справжній. Особливо якщо ви не знайомі особисто з автором допису чи повідомлення, де є інформація про збір коштів чи прохання задонатити.

Відео дня

Щоб перевірити збір, у Кіберполіції радять:

  • просити звіти за попередні періоди і збори;
  • якщо прохання про збір надходить від волонтера, спробувати більше про нього дізнатися. Зокрема, чи співпрацює волонтер з відомими організаціями або публічними особами. Шукайте інформацію про спільну діяльність на офіційних сторінках організацій та блогерів;
  • зверніть увагу, чи має волонтер нагороди чи відзнаки за допомогу, а також відгуки щодо своєї діяльності, чи висвітлюють його роботу в інформаційному полі;
  • перевірте у Гугл через пошук по фото скріншоти документів і фотографії, адже зловмисники часто використовують у своєму профілі чужі фото;
  • якщо волонтер представляє певну організацію і має посвідчення, спробуйте зв’язатися із цією організацією, щоб перевірити документ. Якщо інформація про збір надійшла від приватної особи, поцікавтеся, чому вона не зареєстрована як волонтер.

Якщо ви виявили фейковий збір, повідомте про це у Кіберполіцію. Для цього скористайтеся посиланням. А рекомендації, як розпізнати шахрайство, можете знайти у брошурі, або на сайті проєкту «Кібер Брама».

 

Читайте також:

У Козятині 19-річний юнак розбив скло та викрав гроші з авто. Його швидко впіймали

На Вінниччині 216 браконьєрів спіймали на гарячому, вилучили човни та рибу

У Козятині на залізничному вокзалі затримали хулігана. У його кишені були наркотики

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
×
0%
keyboard_arrow_up