«Зараз найбільша потреба в додаткових батареях на «Мавіки»
- 1 травня 2025 р.

- Козятинець Руслан Ніколюк власноруч збирає, а також ремонтує «пташки», батареї та іншу електроніку, необхідну нашим військовим.
- На свою техніку чекає сім бойових підрозділів — волонтеру потрібна фінансова підтримка.
- Сім десятків акумуляторів, дев’ятнадцять повербанків, шість дронів вже виготовив за перші чотири місяці цього року козятинець
Торік козятинець Руслан Ніколюк почав виготовляти дрони для ЗСУ. Наш земляк отримав сертифікат інженера БпЛА і став власноруч збирати «пташки». Деталі купував завдяки донатам небайдужих людей, закладів та організацій, зокрема, Козятинської центральної районної лікарні, Козятинського міського будинку культури, благодійний фондів та громадських організацій.
Перших два FPV Руслан передав на 1-ий стрілецький батальйон 24-ої Окремої механізованої бригади. Із часом почав робити не лише дрони, а й акумулятори, повербанки та ремонтувати електроніку для ЗСУ.
За минулий рік волонтер виготовив понад два десятки FPV, більше півтори сотні акумуляторів, десять повербанків, а також відремонтував 12 дронів і 12 акумуляторів. За перші чотири місяці цього року вже встиг відремонтувати 68 FPV, зробити шість «пташок», 70 акумуляторів, більше двох десятків повербанків, а також роутери, конектори для РЕБ-антен, перехідники живлення і балансування.
— Зараз найбільша потреба в додаткових батареях на «Мавіки» і в акумуляторах взагалі на «Мавіки», — розповідає Руслан Ніколюк. — У мене ці «допки» (додаткові батареї — авт.) зараз розбирають дуже масово, всім вони треба. Це такий розхідник, який дуже швидко йде. У мене 79 бригада півроку тому просила двадцять акумуляторів і я їм переробляв під «Мавіки» додаткових двадцять. За півроку вони всі пішли. Я нещодавно говорив із хлопцями, вони кажуть, що великі речі їм бригади закривають. Генератори, наприклад, ноутбуки їм видають, а якісь дрібниці, типу повербанка, роутера чи додаткових батарей, їм не видають в необхідній кількості. Це треба дуже довго чекати.
У виробництві самих дронів кардинально нічого не змінилося — каже волонтер. Ціни меншими також не стали. Адже більшість деталей необхідно замовляти з-за кордону. В Україні їх також можна знайти, але коштують вони в рази дорожче. Вартість імпортних деталей, в свою чергу, залежить від курсу долара та євро.
— Акумулятори наприклад наче як спочатку були трохи дешевші у виробництві, а зараз ціна євро пішла вгору, і вже й акумулятори коштують також нормальні гроші, — зауважує Руслан.
На кінцеву вартість дрона впливає не лише країна-виробник, а й технічні характеристики. Якщо виготовляти «пташки», які мають більше функцій, собівартість різко повзе вгору.
— Ті військові, яким я відправляю дрони, їм фактично треба такі ж FPV, які були й раніше, із базовим укомплектуванням, — пояснює Руслан. — Бо є хлопці, які, наприклад, знищують в небі об’єкти, то їм потрібен дрон із цифровим блоком. Але сам цей блок коштує приблизно тисяч 8-9. І виходить ціна такого дрона набагато дорожча. Бо є різниця, що просто поставити камеру і відеопередавач, що цифровий блок ще додати. Так само з оптоволокном. Можна робити дрони з оптоволокном, але блок оптоволокна (це котушка і передавач, який дає можливість передавати сигнал) коштує приблизно 400 доларів. І це ще не враховуючи плату та інші деталі, які мають бути нові. Це додатково ще приблизно доларів 100-200. І виходить, що дрон коштував би доларів 600, не менше.
Тому козятинець виготовляє «пташки» більш прості. Їх часто замовляють військові, до прикладу, як тестові безпілотники, щоб навчати новобранців. А деякі FPV доводиться збирати не з нуля, а робити з декількох один.
— Вісімдесята бригада прислала мені просто 70 дронів, я їм переробляю з неробочих в робочі і з трьох-з п'яти роблю одного, чи два, — каже Руслан. — Але щоб їм повністю все переробляти, треба дуже багато деталей. Тому що буває так, що є дрон, він фактично весь робочий, але треба на нього передавача, а передавача немає. І з інших дронів передавачів нема, бо я вже їх використав всі. Так і виходить, що не вистачає якогось передавача чи іншої деталі, наприклад камери, чи мотора, і ремонт затягується. Мотор, наприклад, просто так не поставиш. Треба, щоб всі чотири однакові були. Є такі дрони, яких уже назбиралося десятки, але їх немає змоги відремонтувати, бо треба однакові мотори, а мотори купити — це тисячі три.
Зараз у Руслана Ніколюка в розробці три дрона, 73 акумулятори, 19 повербанків та двадцять дронів на ремонті. На техніку чекають 46 окрема аеромобільна бригада, 4 полк Сил спеціальних операцій «Рейнджер», 82-га окрема десантно-штурмова бригада, 79-та окрема десантно-штурмова бригада, 14 бригада Національної гвардії України «Червона калина», 80 бригада «Foxtrot». Для того, щоб полагодити та виготовити «пташки», а також акумулятори та іншу електроніку, необхідні кошти. Кожен маленький донат — це великий крок до нашої перемоги.
Номер картки Монобанк для допомоги
4441 1111 2038 7760
Реквізити для поповнення банки «ПОТРЕБИ БРИГАДАМ»
Отримувач: Ніколюк Руслан Євгенович
IBAN: UA683220010000026204354110317
ІПН/ЄДРПОУ: 3362516372
Призначення платежу: Поповнення рахунку банки
Також можна задонатити у майстерні «РемБІСтеХ», де є банка для збору.
Читайте також:
Автівки наших захисників терміново потребують ремонту
На авто для Богдана Поліщука зібрали понад 60 тисяч. Кошти передали його мамі
«Зібрали 98 000 гривень і придбали бус, який поїхав на Сумський напрямок»
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
-
Kaтюшa💋 1 травня 2025 р.Ого!