Аромат лаванди, кольори і люфа: як у Козятині варили мило

Аромат лаванди, кольори і люфа: як у Козятині варили мило
  • Поринули у світ миловаріння — в молодіжному просторі «Підвал» влаштували черговий майстер-клас для жінок

П’ятничного вечора козятинчанки та переселенки зібралися у колі в молодіжному просторі «Підвал». Для них організували безкоштовний майстер-клас із миловаріння. Секретами цього ремесла поділилася Світлана Гуменюк, керівник гуртка «Сувенір» Центру дитячої та юнацької творчості.

На столі перед кожною учасницею набір предметів, необхідних для роботи: дерев’яна паличка, пластиковий стаканчик, силіконова форма, невеликий ніж та два бруски — один прозорий, інший білий. Це — основа майбутнього мила.

Відео дня

— У домашніх умовах зробити мильну основу дуже важко, — каже Світлана Гуменюк. — Для цього потрібна лабораторія, захисні окуляри, спеціальні костюми, респіратори і все інше. Тому в нашій країні, як і в багатьох інших, пропонують альтернативу — вже готову мильну основу. Вона буває тверда, кремоподібна і рідка. Кремоподібна використовується для скрабів, рідка — для шампунів, гелів для душу.

Для того, щоб виготовити мило, тверду основу спочатку треба розтопити. Один зі способів — це водяна баня. Саме ним користуватимуться учасниці майстер-класу. Можна використати і мікрохвильовку. Головне правило, якого треба дотримуватися — це не перегріти основу занадто сильно, інакше вона попсується і погано застигне. Тому вода у водяній бані повинна мати температуру 60-65 градусів.

— Щоб мило приємно пахло, додають віддушки та ефірні олії, — продовжує Світлана Гуменюк. — Віддушка це суміш синтетичних і напівсинтетичних речовин та ефірних масел. Якщо переборщити з ефірним маслом, може бути алергія, тому я раджу використовувати віддушки. Їх потрібно зовсім небагато, буквально кілька крапель.

До мильної основи можна додавати сухі квіти лаванди, однак Світлана попереджає — за декілька днів вони трохи потьмяніють. Можна додати насіння чіа, тоді вийде мило з ефектом скрабування. Також можна покласти люфу. Це рослина, з якої роблять натуральні мочалки. Світлана нарізає люфу на шматочки, формує з них сердечка і дає учасницям майстер-класу. Тим, хто взяв собі квіти лаванди, треба ще відділити їх від стеблин.

Майстриня радить спершу визначитися із дизайном майбутнього мила, а вже тоді братися за роботу. Учасниці майстер-класу подрібнюють мильну основу на дрібні шматочки і розтоплююють на водяній бані. Перед тим, як заливати мило у форму, додають віддушку і за потреби барвник. А ще тут потрібен спирт — ним необхідно збризкувати поверхню форми і самого мила перед нанесенням кожного наступного шару. Тоді мило буде гладеньким, без повітряних бульбашок.

Поки учасниці майстер-класу розтоплюють основу для наступного шару, мило, вже залите у форми, застигає. Минає трохи менше години і духмяне мило готове. Олена до свого поклала і квіти лаванди, і люфу.

— Хотіла, щоб було щось натуральне, — каже учасниця майстер-класу.

 

Читайте також:

Презентували виставку художниці-переселенки Анжели Коренкової

На конкурсі Шевченківських читань «Берегиня» з Глухівців — серед переможців

Діти зігріли захисників своїми серцями

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
×
0%
keyboard_arrow_up