Як підібрати ідеальну кухню: корисні рекомендації (Новини компаній)
- 29 листопада 2023 р.

Вибір меблів для кухні – доволі складна справа, адже потрібно врахувати особливості конфігурації приміщення, потурбуватись про власну зручність, знайти якісні матеріали та при цьому не переплатити. Моментів насправді дуже багато, щоб з усіма ними було розібратися легше, пропонуємо дієвий алгоритм.
Етап №1: основні характеристики
Якщо прагнете купити кухню, яка точно буде сучасною, зручною та практичною, важливо звертати особливу увагу на наступні параметри:
- тип гарнітура. Це перше з чим варто визначитись. Пряма, кутова, з островом чи барною стійкою. Зазвичай, виробники пропонують практично всі варіанти для різних по площі приміщень. Однак врахуйте, наскільки зручною буде та чи інша конфігурація і чи дійсно вам потрібна дуже містка кутова кухня чи вдасться обійтися звичайною, прямою;
- дизайн та стилістика. Це також дуже важливо, особливо якщо приміщення вже відремонтоване або ж підбираєте меблі під певний дизайн проєкт;
- матеріали. Від того, який саме обираєте, залежить довговічність, зносостійкість та зручність експлуатації. Найпоширеніші сьогодні матеріали – натуральне дерево, ЛДСП, МДФ. Також для фасадів можуть використовуватись елементи зі скла тощо.
Зазвичай виробники пропонують модифікації кухонь і продають їх на метраж, тобто ціна зазначається за 1 п/м. Однак також можете знайти вже укомплектовані гарнітури під певні габарити.
Етап №2: Підбір стільниці
Через те, що покупці прагнуть індивідуалізувати свою кухню практично завжди, виробники надають можливість підібрати матеріал стільниці. Серед варіантів зможете знайти оптимальне рішення що відповідає вашому бюджету та вподобанням.
Один з доволі бюджетних варіантів – постформінг. Це ДСП або МДФ з пластиком. Така стільниця не набирає в себе вологу та запахи, буває дуже різноманітна за кольорами та фактурами, в тому числі знайдете варіації «під дерево», «під камінь». За рахунок того, що матеріал переносить високі температури і є доволі зносостійким, з нього виготовляють більшість стільниць.
Крім того, можна знайти дерев’яні, кам’яні, з нержавіючої сталі. Останні переважно розраховані на професійні кухні. Дерев’яні не найпрактичніше рішення, хоча і виглядають вони дуже привабливо. А ось, кам’яні, особливо штучні – дуже цікавий та зручний в експлуатації варіант.
Етап №3: Конфігурація ящиків та шаф, фурнітура
Знову ж таки, для створення кухні яка буде ідеальною саме для вас, виробники пропонують декілька варіантів. Це стосується переважно фурнітури, хоча іноді можна обирати навіть ширину окремих елементів. Ось деякі моменти:
- ящики з розділювачами допоможуть зручно організувати простір;
- поворотні полички «каруселі» - практичне рішення для кутових шафок;
- сучасне та стильне рішення – кухня без ручок або з прихованими. Вони виглядають дуже незвично і футуристично, однак при цьому не страждає функціональність.
Ящики повинні мати якісну фурнітуру. Наявність довідників суттєво зменшить шумність та ризик постійного механічного впливу на фасад від ударів об корпус.
Корисні поради як зекономити
Купівля сучасного кухонного гарнітура – доволі значне вкладення коштів, тому за можливості покупці завжди хочуть зекономити. Є певні моменти, які дозволяють це зробити. Перший – обирайте ширші шафки, якщо є така можливість. Другий – зупиніться на готових гарнітурах, вони зазвичай дешевші, ніж якщо замовляти індивідуальне виготовлення. Третій – слідкуйте за акціями та знижками, зазвичай, періодично вони з’являються у всіх магазинах, щоб не пропустити – підписуйтесь на розсилку або ж просто регулярно заходьте на сайт компанії.