Поствакцинальні ускладнення — чому виникають та як їх уникнути (Новини компаній)

Поствакцинальні ускладнення — чому виникають та як їх уникнути (Новини компаній)

Планова вакцинація має проводитися з дитячого віку всім людям. Це необхідно, щоб уникнути розвитку тяжких інфекційних захворювань і не стати джерелом небезпечних збудників для ваших дітей. У дорослому віці проводяться ревакцинації, які підкріплюють сформований у дитинстві імунітет і продовжують терміни захисту.

Але не завжди вакцинація проходить без побічних реакцій, адже вона передбачає введення патогенів, які негативно впливають на стан організму. Формування специфічних антитіл займає деякий час, а людина може відчувати дискомфорт і погіршення стану. Так, може виникати біль у місці ін'єкції, набряк, місцевий інфільтрат, підвищення температури. Ці реакції вважаються фізіологічними та прийнятними в межах декількох днів після введення вакцини. Вони не потребують лікарської допомоги — можна приймати Парацетамол, якщо відчуваєте значний дискомфорт. Однак у деяких випадках ускладнення можуть бути значно серйознішими. Вони призводять до складних уражень і потребують звернення до лікаря.

Чому можуть виникати ускладнення

Ймовірних причин розвитку поствакцинальних ускладнень багато. До них відносять:

  1. Супутні захворювання. Якщо імунна система ослаблена через наявність хронічних патологій або змушена в момент вакцинації боротися з іншими збудниками, специфічний імунітет не сформується. Але стан пацієнта може погіршитися внаслідок додаткового навантаження.
  2. Приймання специфічних препаратів. Якщо ви приймаєте імуносупресори з будь-яких причин, вони заважатимуть правильному формуванню імунітету, а введення живої вакцини може спровокувати розвиток повноцінного захворювання. Тому потрібно заздалегідь попередити лікаря про всі медикаменти, які ви вживаєте.
  3. Алергію. Якщо ця вакцина вже спричинила у вас серйозні алергічні реакції, надалі їхні прояви будуть тільки погіршуватися.

Також причиною може стати неправильне введення, порушення правил зберігання вакцин. Цього можна уникнути, якщо звертатися до перевірених медичних закладів. Не слід нервувати перед щепленням, адже зайвий стрес може спровокувати порушення загального стану.

Профілактика ускладнень

Щоб зменшити ймовірність виникнення ускладнень, необхідно дотримуватися деяких правил:

  1. уникати скупчень людей, які можуть бути потенційним джерелом інфекції;
  2. не вживати нових продуктів, або тих, на які у вас алергія;
  3. звертатися тільки до перевірених медзакладів;
  4. якщо у вас вже була алергія на вакцину, повідомте лікарю, що вам потрібна інша;
  5. приходьте на вакцинацію тільки у стані повного здоров'я.

У такому разі ви зможете забезпечити найкращі умови для формування імунітету.

keyboard_arrow_up