Поради водію: як обрати автоцивілку (Новини компаній)

Поради водію: як обрати автоцивілку (Новини компаній)

Автоцивілка є найпопулярнішим видом страхування для автомобілів. Це пов’язано з вимогами законодавства України. Однак страхові компанії пропонують своїм клієнтам різний рівень сервісу. Також багато хто з водіїв прагне зекономити, купуючи дешеву автостраховку та сподіваючись, що страховий випадок не настане.

Проте в тому разі, коли трапляється аварія на дорозі, подібна «економія» призводить до проблем із виплатою компенсації. Пропонуємо вам декілька порад, як обрати автоцивілку й не прогадати.

Обираємо страхову компанію

Починати треба не з ціни на поліс, а з вибору страхової компанії. Зокрема, треба звернути увагу на такі ключові фактори, як-от:

  • репутація організації. Компанії, які давно працюють у галузі, є надійнішими;
  • фінансова стабільність. Це гарантує, що вона зможе виплатити можливі компенсації;
  • якість сервісних послуг. Важливо, щоб процес чітко описувався на сайті й був прозорим, а компанія забезпечувала швидке врегулювання збитків.

Усі ці параметри на висоті в СК «УНІКА». Її клієнти можуть переконатися у високій якості обслуговування та доступності сервісної підтримки. Тому автоцивілка, яку пропонує ця організація, є надійним страховим договором.

Звертаємо увагу на ціну страховки

Вартість обов’язкового автострахування в Україні в більшості випадків, принаймні станом на сьогодні, буде приблизно однаковою в різних компаніях, проте для різних авто вона може змінюватись і залежить від таких параметрів:

  • об’єму двигуна автомобіля;
  • типу авто;
  • населеного пункту, де зареєстрований транспортний засіб.

Як видно з цього переліку, важко пояснити, чому в якійсь компанії буде набагато дешевшою автостраховка. Тому не варто довіряти таким пропозиціям, інакше можна натрапити на низький рівень сервісу.

Оцінюємо розмір франшизи

Перед придбанням страховки ОСЦПВ важливо дізнатися, що таке франшиза, щоб надалі уникнути сюрпризів. Франшиза — це сума, яку компанія не відшкодовуватиме під час страхового випадку, ці гроші має повернути винуватець аварії. Наприклад, у СК «УНІКА» розмір франшизи може коливатися від нуля до 3200 грн. Іншими словами, наприклад, якщо розмір франшизи, зафіксований у договорі, становить 2000 грн, то власник страховки нестиме відповідальність за збитки третьої сторони в розмірі цієї суми.

Залежно від обраного варіанта може трохи змінюватися вартість поліса ОСЦПВ. Тобто автоцивілка з нульовою франшизою буде коштувати найдорожче, проте під час настання страхового випадку нічого доплачувати не треба.

Чи потрібен поліс із додатковими виплатами

В останні роки в Україні відбулися позитивні зміни у сфері страхування, зумовлені збільшенням максимальних сум страхових виплат. У результаті цих змін особи, які постраждали внаслідок ДТП, тепер мають можливість очікувати компенсацію в розмірі до 160 тис. грн на ремонт пошкоджених автомобілів та до 320 тис. грн на відшкодування витрат на лікування.

Проте цих сум може не вистачити для покриття витрат на ремонт сучасних дорогих авто. Тому відомі страхові компанії пропонують своїм клієнтам варіанти додаткового страхування. Ці програми дозволяють збільшити максимальну суму компенсації за полісом ОСЦПВ до 1 млн грн.

keyboard_arrow_up