Наповнювач: види та особливості(Новини компаній)

Наповнювач: види та особливості(Новини компаній)

Наповнювач для котів — це важливий складник догляду за вашим улюбленцем. Він допомагає зберігати чистоту в будинку та забезпечує комфорт для вашого кота. Проте з великою кількістю різних типів та марок на ринку вибір правильного наповнювача може бути складним завданням. У статті ми розглянемо різні типи наповнювачів, щоб допомогти вам зробити найкращий вибір для вашої кішки та будинку.

Основні види наповнювачів

Кожен з них має свої особливості:

 1. Кристали. Такі наповнювачі забезпечують ефективне вбирання запахів та вологи, дозволяючи зберігати чистоту в будинку. Однак вони можуть бути досить дорогими та складними в утилізації.
 2. Глина. Наповнювачі з глини вважаються одними з найбільш популярних. Вони добре вбирають запахи та вологу, що робить їх ефективними для будинків, де багато котів. Проте вони можуть забруднювати повітря.
 3. Рослинні. Добре вбирають запахи та вологу, а також є екологічним вибором. Але вони можуть бути дорогими та не такими ефективними, як інші типи наповнювачів.
 4. Папір. Екологічний та досить дешевий варіант. Вони легкі та прості у використанні, але не так ефективно вбирають запахи та вологу, як інші види.

Ці типи наповнювачів можна змішувати з іншими матеріалами, такими як вугілля або біциклована дрібниця, щоб збільшити їхню ефективність та забезпечити більшу зручність під час використання.

Як вибрати?

Вибираючи наповнювач для котів, зверніть увагу на декілька факторів:

 1. Тип. Купуйте той, який найбільше відповідає потребам вашого кота та зручний у використанні для вас.
 2. Ефективність. Зважайте на те, наскільки ефективно наповнювач вбирає запахи та вологу.
 3. Вартість. Ціни на різні типи наповнювачів можуть значно різнитися. Врахуйте вартість, щоб знайти оптимальний варіант, який підходить вашому бюджету.
 4. Екологічність. Якщо для вас важливо, щоб ваші покупки були екологічними, зверніть увагу на наповнювачі на основі рослин або паперу.
 5. Зручність використання. Наприклад, варіанти з кристалами можуть бути більш складними у використанні, ніж з глини або паперу.
 6. Потреби вашого кота. Наприклад, якщо тварина має алергію, вам можуть підійти наповнювачі на основі рослин або гіпоалергенні варіанти.

64634f1668315.webp

Як часто треба змінювати наповнювач?

Частота зміни залежить від:

 • кількості кішок у будинку;
 • типу наповнювача;
 • частоти використання лотка.

Загалом наповнювач потрібно міняти щодня, видаляючи забруднений матеріал та додаючи свіжий. Якщо ви використовуєте виріб на основі глини, вам може знадобитися замінювати весь наповнювач раз на тиждень або два. Якщо у вас більш сучасні наповнювачі (наприклад, на основі кристалів або силікагелю), то їх можна змінювати рідше. В будинку з декількома кішками слід змінювати наповнювач частіше, оскільки він буде більше забруднюватися.

Чистячи лоток, звертайте увагу на ознаки забруднення, щоб уникнути неприємних запахів та захистити здоров'я вашого улюбленця. Наприклад, сильний амоніаковий запах може свідчити про те, що кішка має проблеми з нирками або сечовивідними шляхами. Запах риби може бути ознакою проблем зі шлунком, таких як гастрит або запалення кишечнику. Запах сирих картоплин — симптом проблем зі шлунком або печінкою. Запах гнилого яйця може свідчити про проблеми з кишечником, зокрема про дисбактеріоз. Якщо ви помітили будь-які з них, краще звернутися до ветеринара, щоб визначити причину і вчасно вирішити проблему.

keyboard_arrow_up