Гібридний інвертор: особливості роботи й переваги(Новини компаній)

Гібридний інвертор: особливості роботи й переваги(Новини компаній)

Інвертор є обов’язковою складовою сонячної електростанції, без нього вона не буде працювати. Цей пристрій приймає постійну напругу фотоелектричних модулів та перетворює її на змінну, необхідну для функціонування побутової техніки. Крім того, обладнання забезпечує захист системи від перевантажень, коротких замикань і перепадів напруги. Постійно контролює та оперативно виправляє показники.

Головною особливістю гібридного інвертора є його здатність працювати в режимі перетворювача з кількома джерелами струму. Він отримує енергію не лише завдяки панелям, але також через генератори, акумулятори чи електромережі. Тобто ним можна користуватися тоді, коли енергопостачання часто відсутнє, чи там, де воно є постійно стабільним.

Чим він відрізняється від аналогів

Мережеві пристрої призначені для використання на об’єктах, де є потужні генератори або постійно наявна централізована електромережа. Якщо останньої немає, купують автономні моделі, які працюють на акумуляторах. Гібридні інвертори, які представлені тут https://solar-tech.com.ua/ua/inverters and charge controllers/inverters/hybrid-inverters/, оснащені вбудованими контролерами заряду, щоб заряджати батарею тоді, коли панелі виробляють замало енергії.

Щоб стабільно отримувати струм, така модель має можливість обирати пріоритетний напрямок, керуючись встановленими налаштуваннями. Наприклад, якщо це постійна напруга з акумуляторів, то прилад харчуватиметься через них і не братиме енергію з централізованої мережі. Модель перемикається на останню тоді, коли заряд в акумуляторах закінчується, і знову бере їхню енергію після повного заряджання.

Особливо часто гібридний інвертор купують власники сонячних електростанцій останнім часом, коли навіть при стабільній напрузі через масові відключення світла обладнання не працює. Завдяки таким моделям вдається максимально ефективно користуватися енергією та витрачати на неї менше в довгостроковій перспективі.

Принцип роботи гібридного інвертора

Через зручність пристрій називають також універсальним перетворювачем. Процес його функціонування поділяється на три стадії залежно від часу доби. Так, вдень електроенергія від фотоелектричних модулів приймається приладом по проводах, а потім перетворюється на змінний струм. У такому вигляді вона надходить до електроприладів, встановлених у будинку. Якщо є акумулятори, паралельно з цим вони заряджаються.

Власники такого обладнання мають можливість підключити «Зелений тариф» – тоді надлишки енергії, які було вироблено панелями, але не використано споживачем, переходять у зовнішню мережу. Власник стає учасником енергетичного ринку та отримує стабільний дохід. Ввечері система працює інакше, режим роботи залежить від побажань користувача. Можна, наприклад, отримувати від модуля лише частину енергії, а іншу брати від мережі.

Вночі інвертор забирає струм від акумуляторів або з ліній електропередач, якщо заряду немає. Добирати потужність, якої не вистачає, завжди можна від панелей або батареї. Отже, саме гібридний інвертор є найефективнішим перетворювачем – він забезпечує домогосподарство енергією завжди, коли потрібно, і може використовувати резервні варіанти.

Чому варто придбати

Таке обладнання є найпопулярнішим серед наявних різновидів, адже в ньому органічно поєднуються функції автономного та мережевого перетворювачів. Гібридний інвертор поєднує в собі велику кількість переваг:

  • організація повного робочого циклу сонячної електростанції. Акумулятори заряджаються вдень, а вночі надають споживачам енергію, коли її не можна отримати від фотоелектричних панелей;
  • можливість вибору зручного режиму роботи устаткування. Користувач може встановлювати налаштування та скидати їх, коли це потрібно;
  • поєднання різних джерел енергії й використання одного з них тоді, коли інший із якихось причин недоступний;
  • підключення «Зеленого тарифу» та отримання додаткового доходу.

Прилад вирівнює напругу в разі її падіння завдяки енергії панелей або акумулятора.

keyboard_arrow_up