Школа для батьків, це не просто перевірка виконаного домашнього завдання, це навчання разом з дитиною та ймовірність завантажити свій мозок інформацією до надлишку.
Покупка телевізора, парт, стільців, інтерактивної дошки в кабінет, плюс вимушені “благодійні” внески можуть стати справжньою проблемою, якщо людина не звикла харчуватися скромно та економити на всьому, щоб віднести свої заощадження в навчальний заклад. А що буде, якщо не віднести?
Опитавши батьків і школярів на урочистих лінійках та у місті, ми визначили головні побоювання козятинчан перед новим навчальним роком. Найчастіше скаржилися на те, що дуже дорого зібрати дитину в школу. Також хвилюються, як першокласники адаптуються до нового середовища. І певне занепокоєння викликає стан здоров’я дітей впродовж навчального року.
Як завірили газету “RIA-Козятин” в управлінні освіти і спорту, в школах Козятина з початку поточного року категорично відмовилися від батьківських внесків. Усе робиться за кошти, які виділяються з міського бюджету. У школах провели ремонтні роботи і зараз працюють над тим, щоб звільнити класи від старих меблів. Отже, від поборів у козятинських школах батьки не страждають, стверджують в управлінні.
На що звернути увагу в школі?
Батькам першокласників варто знати санітарно-епідеміологічні норми для навчальних закладів. І відштовхуючись від них, забезпечувати своїм дітям комфортне навчання. Зверніть увагу на наступні моменти.
Перший поверх. Початкова школа повинна бути розташована тільки на першому поверсі. У маленьких школах допустимо другий, але тільки в разі, якщо молодші діти ізольовані від старшокласників.
Туалет. Неприпустимо, щоб учні початкової школи ходили в один туалет зі старшими дітьми. Це розвиває ряд комплексів. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, необхідно вирішувати це питання з директором або писати заяву в управління освіти.
Гардероб. Школа зобов’язана забезпечити гардеробом всіх дітей. Якщо його немає, питання лягає на плечі батьків. Але шафки для речей повинні бути обов’язково.
Охорона. Це дуже важливий момент. Так, послуги охорони не входять до бюджету школи, але це питання не останнє з найважливіших.
Освітлення. Зверніть увагу, які в класі лампочки і штори. Природне освітлення повинно бути рівномірним і не створювати блиску.
Прибирання. Варто зауважити, що прибирати класи діти починають лише з 2 класу. Якщо батькам говорять, що оскільки ваші діти ще не можуть прибирати клас, тому необхідно зібрати гроші на прибиральницю, ось тут ви маєте повне право відмовити. Зарплата прибиральниці входить у бюджет школи.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 37 від 13 вересня 2023
Читати номер
Гость
Рассмешили))) Ребенок в этом году пошел в первый класс и началось.... На журнал в класс дай, на тетради дай, на книги дай. И это по вашему не поборы??? Не смешите людей своими заявлениями! Если школы финансирует городской бюджет то с какого х....на мы должны покупать те же учебники, тетради, журналы? Куда тогда идут деньги??? Вы берете бабки с родителей так же как и раньше брали но уже под видом благотворительных взносов.
Катя Чекай reply Гость