Пиковецька громада поповнилась родиною Євтушевських. Сімя переселенців із Луганської області започаткувала на новому місці нову для них справу. Вони створили козину ферму і виготовляють бринзу та йогурт.
Голова родини — Андрій народився в Урало-Кавказі, населеному пункті поблизу Краснодона на кордоні з Росією. Зараз недалеко від тієї місцевості знаходиться пункт пропуску Ізваріно. Чоловік закінчив училище річкового флоту в Ростові на Дону. Після навчання повернувся додому. Пішов працювати робочим очисного забою на шахті.
За словами Андрія Павловича в 1997-1998 роках шахтарям перестали платити зарплату.
— Я змушений був піти працювати таксистом, — розповідає фермер-початківець. — На роботі зустрів тепер дружину Марину. Створили велику дружну сім’ю. Живемо разом із моїми батьками та виховуємо чотирьох синів.
На той час, коли відчули необхідність покинути Луганщину, у власності родини було 3 квартири в Краснодоні. Про початок вторгнення ворожих військ Андрій розповідав із болем на очах, адже це змусило його покинути домівку.
— Коли на наших дорогах з’явились російські військові на танках, БМП і Камазах, в 2014 році, вирішили тікати, — каже Андрій. — Мусили залишити все. Життя дорожче. У мене в Бердичеві родичі. Ми хотіли десь недалеко купити будинок. На наші статки знайшлася оселя в Пиковці. Довго вибирати не було як. Двоє малих дітей, хворі батьки. Знайшли газифікований будинок, у якому всі помістились, і були вже раді.
Далі постало питання, де знайти роботу. В селі це проблематично. Як розповідає господиня Марина, жартома вирішили завести козу.
— Поступово жарт переріс у серйозний намір, — пригадує мати чотирьох синів. — Думка промайнула, зробити невеличку козину ферму та займатися реалізацією молочних продуктів. Нам допомогла організація “Джерело надії”. Вони дали нам можливість захистити бізнес-план, як підприємцям-початківцям. Ми виграли грант на виробництво та продаж козячого молока та продуктів його переробки. Ось так з весни почали потихеньку невеликими обсягами продавати свою продукцію з доставкою по Козятинському району. Давали оголошення в газету. Поступово з'явились постійні покупці.
На подвір'ї Євтушенків усі при роботі. Дванадцятирічний Олексій облаштовує клумбу. Мама готує посуд для виробництва сирів. Найстарший Дмитро — у хаті з бабусею і дідусем, які прикуті хворобами до ліжка. Трирічний Андрій пасе кіз і приглядає за найменьшим Сашком. Скрізь чистота і порядок. Линуть пахощі скошених трав. Козочки в чистому загоні гарненькі і доглянуті.
Вже близько року сім’я переселенців облаштувалася на Козятинщині. Вони поступово набирають клієнтів та стають на ноги. Так, опинившись на чужині, не склали руки і не впали у відчай. Їх родина — приклад того, як треба наполегливо працювати.
Оксана ЛУЦЕНКО
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 45 від 7 листопада 2024
Читати номер