Профілактичні заходи для зменшення ризику розвитку остеопорозу (Новини компаній)

Лікарі б'ють на сполох – остеопороз є реальною загрозою для наших кісток! Це хвороба, що важливо, зустрічається як у жінок, так і у чоловіків. Хоча його розвиток тісно пов'язаний зі змінами, що відбуваються в результаті старіння кісткової системи, існують також фактори, які підвищують ризик його виникнення.
Остеопороз – тихий крадій кісток
Остеопороз – це захворювання скелета, що характеризується втратою кісткової маси та ослабленням просторової структури кісток, що призводить до підвищеного ризику переломів, виникає ламкість кісток. Захворювання зустрічається в обох статей, хоча набагато частіше у жінок. Більшість випадків остеопорозу – це так званий первинний остеопороз. Основною причиною остеопорозу є старіння скелета, яке може почати розвиватися після 50 років, причому менопауза є додатковим фактором, що зумовлює вищу захворюваність на остеопороз у жінок (зниження рівня естрогену призводить до втрати кісткової маси і зниження щільності кісткової тканини). Прискоренню старіння кісток також сприяють такі фактори: генетична схильність, надмірне вживання алкоголю, куріння, надмірне споживання натрію, дефіцит вітаміну D (уникати перебування на сонці), недостатня кількість кальцію в раціоні, відсутність фізичних вправ.
Вітамінні добавки від остеопорозу та інші профілактичні заходи
Про здоров'я кісток слід дбати з молодих років – збалансоване харчування, регулярна фізична активність та відмова від стимуляторів є гарним початком профілактики остеопорозу. З віком також рекомендується приділяти більше уваги поповненню та усуненню факторів ризику остеопорозу.
Ключовим фактором у боротьбі з остеопорозом є надходження в організм їжі для кісток, тобто кальцію і вітамінів D і К (сприяють мінералізації кісток), а також вітаміну С (необхідний для синтезу колагену), магнію і фосфору (запобігають втраті кісткової маси). При підвищеній потребі в цих компонентах лише дієти та сонячного світла може бути недостатньо. На щастя, в аптеках можна придбати безрецептурні ліки від остеопорозу, а також біологічно активні добавки для лікування. Фахівці рекомендують включати в щоденний раціон переважно препарати кальцію або комплексні препарати, які є композицією інгредієнтів, що підтримують нормальну мінеральну щільність кісткової тканини.
У випадку остеопорозу особливо актуальним є популярний вислів «профілактика краще, ніж лікування». Важливо почати піклуватися про кістки задовго до того віку, коли в кістковій тканині розвиваються дефекти. Рекомендується доповнити щоденний раціон інгредієнтами, які допомагають підтримувати кістки в здоровому стані, особливо препаратами кальцію; при дефіциті деяких з цих речовин допоможуть препарати від остеопорозу з кальцієм або вітаміном D.
Література
- Sewerynek E., Horst-Sikorska W., Stępień-Kłos W. et al. The role of counselling and other factors in compliance of postmenopausal osteoporotic patients to alendronate 70 therapy. Arch Med Sci 2013; 9: 288–296
- Kanis J, McCloskey E.V, Johansson H. i wsp. European guidance for the diagnosis and management of osteoporosis in postmenopausal women. Osteoporos Int. 2013; 24 (1): 23–57.
- Bączyk G., Opala T., Kleka P. at al. Multifactorial analysis of risk factors for reduced bone mineral density among postmenopausal women. Arch Med Sci 2012; 8: 332–341.