На верифікацію — менше тижня. Кому можуть деактивувати медичну декларацію
- 24 лютого 2025 р.

- На часі. Уже з 1 березня 2025 року всі декларації, заключені з сімейними лікарями, які не пройдуть верифікацію, будуть визнані неактивними.
- Це означає, що пацієнти можуть втратити доступ до гарантованих державою медичних послуг.
- Розповідаємо про це детальніше
Національна служба здоров'я України запровадила обов'язкову верифікацію медичних декларацій через державні реєстри. Це означає, що всі дані пацієнтів мають бути підтверджені через Державний реєстр фізичних осіб — платників податків та Державний реєстр актів цивільного стану громадян. Ще раніше Кабінет Міністрів України встановив крайній строк завершення процесу верифікації медичних декларацій на 1 лютого. Але з огляду на необхідність надання додаткового часу, строк продовжили до 1 березня. Протягом цього періоду кожен пацієнт має актуалізувати свої дані, звернувшись до податкової служби за ідентифікаційним кодом (за потреби) та до свого сімейного лікаря аби внести відповідну інформацію в електронну систему охорони здоров’я. Поговорили про це з завідувачем Козятинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Ольгою Радецькою.
— Верифікація даних пацієнтів — це процес підтвердження актуальності та достовірності інформації про пацієнта, — розповідає Ольга Радецька. — Це необхідно для коректного обліку пацієнта, для уникнення помилок у пошуку інформації про пацієнта та зменшення ризиків дублювання чи помилкових записів у системі. Процедура верифікації здійснюється через обмін даними електронної системи охорони здоров'я із Державним реєстром фізичних осіб — платників податків та Державним реєстром актів цивільного стану громадян.
Кого стосується верифікація
- Діти віком від 14-18 років. Усі неповнолітні повинні отримати ідентифікаційний код платника податків. Батьки мають звернутися до податкової служби для оформлення коду та передати цю інформацію сімейному лікарю, щоб дані внесли в декларацію.
- Діти, які досягли 14, 16 та 18 років. Якщо дитина отримала ID- картку (біометричний паспорт)дані в неї потрібно замінити замість свідоцтва про народження.
- Особи, які змінили особисті дані. Змінили прізвище, отримали новий паспорт або змінили номер телефону.
— Усі ці дані необхідно оновити в декларації через звернення до сімейного лікаря. Адже з 1 березня декларації пацієнтів, які не пройшли верифікацію, будуть нективними. Це означає, що такі пацієнти не зможуть отримувати гарантовані державою медичні послуги (різноманітні направлення на обстеження, рентген (флюрографію), аналізи тощо). Ми не зможемо навіть виписати рецепт, — зауважує Ольга Радецька. — Особливо важливо звернути увагу на ситуацію з дітьми, які не мають ідентифікаційного коду або актуальних даних у системі. Завчасне оновлення інформації забезпечить доступ до гарантованих медичних послуг і допоможе уникнути можливих труднощів.
Також, за словами Ольги Радецької, є певна категорія пацієнтів, які не відвідували свого сімейного лікаря протягом трьох років. Згідно програми медичних гарантій декларації таких пацієнтів будуть теж деактивовані. Наші медичні працівники постійно моніторять ситуацію, обдзвонюють і запрошують на огляд пацієнтів. Але є такі що ігнорують і не з'являються. Саме вони і в групі ризику на деактивацію декларації. А таких більше тисячі…
Тож, хоч і не багато, але ще є час, аби сконтактувати зі своїм сімейним лікарем та, за необхідності, оновити свої дані у медичних деклараціях.
Читайте:
Збережіть собі. Нагадали номери кол-центру Козятинської «первинки»
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Надія Крина 28 лютого 2025 р.
Ганна Мельникова 26 лютого 2025 р.
Володимир Катрага reply Ганна Мельникова 27 лютого 2025 р.
Катя Саботюк Фесюк 26 лютого 2025 р.
Таня Фаєр 26 лютого 2025 р.