Коронавірус: у листопаді були найбільші показники
- Пандемія COVID-19 досі не вщухає.
- На Козятинщині кількість хворих продовжує зростати.
- Вірус забрав життя вже 17 людей.
- Найгірша ситуація була у листопаді.
- З чим це пов’язують спеціалісти, яка ситуація зараз, скільки вже одужало і чи будуть відправляти школи району на карантин?
Станом на середу, 9 грудня від початку поширення коронавірусу зареєстровано 958 випадків. Із них у листопаді було 482 випадки. Такі дані озвучив завідувач міжрайонного відділу лабораторних досліджень Леонід Ящук на засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, яке відбулося у середу, 9 грудня.
— Якщо наприкінці листопада було 110–120 випадків за тиждень, зараз спостерігається зменшення захворюваності, — зазначив Ящук. — Ці дні реєструється по 15, 5, 8 випадків. Ми останні дні відбирали аналізи не у хворих, а обстежували працівників поліції та медичних працівників.

Такий сплеск захворюваності на COVID-19 фахівці пов’язують із проведенням виборів, адже саме після волевиявлення почалося зростання кількості хворих.
Загалом тих, хто захворів на коронавірусну недугу, більше у місті. Із 958 випадків, зареєстрованих від початку пандемії, мешканців Козятина — 499. Натомість 459 — мешканці району.
Не впоралися з коронавірусом 11 козятинчан та 6 мешканців району. Леонід Ящук наголосив, що сюди не входять випадки смертей від пневмонії, якщо не був підтверджений COVID-19. Натомість одужало у районі 307 осіб.
На самоізоляції 77 школярів
Випадки захворюваності на коронавірус були зафіксовані у працівників шести шкіл: Вернигородоцької, Махнівської, Махаринецької, Пляхівської, Сестринівської та школи № 9. Захворів один вихованець дошкільного навчального закладу та двоє учнів.
— Відділу освіти направляли інформацію про хворих. Були вжиті заходи по відправленню контактних осіб на самоізоляцію, — додає Леонід Ящук.
За словами начальниці відділу освіти РДА Аліни Діденко, на самоізоляції перебувають 77 школярів. Це ті, хто контактували з хворими учнями чи вчителями.
— Я можу сказати, що ця цифра менша, тому що на кінець листопада у нас на самоізоляції перебувало близько ста вихованців і учнів. Зараз цей показник трішки зменшується, — сказала Аліна Діденко.

Школи міста ще півтора тижні тому перейшли на дистанційне навчання, натомість школи району працюють у звичному режимі. За словами начальниці відділу освіти РДА, поки що потреби запроваджувати «дистанційку» немає. Ситуація контрольована, навчальні заклади забезпечені деззасобами та засобами індивідуального захисту. Крім того, кількість дітей, хворих на грип та ГРВІ значно менша у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
— У нас кількість дітей, відсутніх по хворобі, менше 10 %. Порівняно з аналогічним періодом минулого року це десь на 15 % менше, — зазначила Діденко.
Хворіють не лише на ковід
У районі працює три так звані «ковідні» бригади. По одній у Махнівській, Самгородоцькій та Козятинській амбулаторії. Вони їздять по селах і займаються відбором зразків для ПЛР-тестування. Як повідомили на засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, за перші вісім днів грудня «ковідні» бригади відібрали 255 зразків для ПЛР-тестів.
Серед хворих, яких обслуговує районна сімейна медицина, 50 людей лікуються від COVID-19 амбулаторно. Разом з коронавірусом реєструються випадки захворювання на ГРВІ. Таких серед пацієнтів, які обслуговує центр ПМСД — 78.

Проблеми з постачанням кисню
За статистикою більшість хворих на коронавірус лікуються вдома. Проте тим, у кого стан погіршується, необхідна госпіталізація. Про ситуацію зі стаціонарними хворими розповів під час засідання комісії головний лікар Козятинської центральної районної лікарні Олександр Кравчук.
— Ситуація як і раніше напружена, — сказав Кравчук. — Хворих достатньо. Обслуговуємо жителів Козятина і Козятинського району. Станом на сьогодні у нас лікується 40 осіб, плюс 5 осіб в реанімації. Це пацієнти з підозрами і підтвердженим ковідом. Великі витрати йдуть кисню. Є проблема з його постачанням.

За словами головного лікаря ЦРЛ, у лікарні вже є 45 стаціонарних точок кисню. Планується обладнати ще 5. У наявності 40 кисневих концентраторів, ще 10 — у реанімаційному відділенні. До кінця тижня лікарня отримає ще 10 концентраторів.
Також планується обладнати хірургічний корпус рамповою кисневою системою. А наступного року збираються встановити систему централізованої подачі рідкого кисню для терапевтичного відділення з можливістю відгалуження на корпус хірургії.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.