«Ви купили ще один трактор, а села залишилися без уваги»

- Відбулася 59 чергова сесія міської ради.
- Депутати розглядали земельні питання, виділяли гроші військовим.
- Зайшла мова і за «Чисте місто» — обранці звернули увагу на техніку, яку придбало комунальне підприємство
У п’ятницю, 7 березня відбулася чергова сесія Козятинської міської ради. Перед початком засідання із Міжнародним жіночим днем привітали військовослужбовиць та жінок-депутатів. Після чого перейшли до порядку денного. На сесію готували понад шістдесят питань, але деякі з них зняли з розгляду.
Одним із перших депутати виділили кошти за потребами військових. Зокрема, одному з бойових підрозділів придбають два пікапи для евакуації поранених. На це з міського бюджету виділять три мільйони гривень. Загалом же на цьому засіданні на потреби ЗСУ спрямували майже шість мільйонів гривень. Ще по двісті тисяч виділили на лікування двом військовослужбовцям, які потребують заміни суглобів.
Також прийняли зміни до низки програм, що діють у громаді, після чого мали перейти до розгляду блоку земельних та майнових питань. Але перед цим виступила депутат від «Слуги народу» Наталія Щербатюк. Приводом стала нещодавна покупка «Чистого міста». Нагадаємо, днями стало відомо, що автопарк комунального підприємства поповнився новою технікою — за 1,7 мільйона гривень придбали трактор із фронтальним навантажувачем. Про це ми вже повідомляли.
Наталія Щербатюк зауважила, що в листопаді минулого року депутатський корпус виділив «Чистому місту» три мільйона на поповнення статутного фонду, за які комунальне підприємство мало купити два трактори з причепами та необхідним обладнанням, натомість «Чисте місто» придбало зовсім іншу техніку.
— У нас стоїть один трактор на території і зараз ми купили ще одного трактора із навісним обладнанням, поспілкувавшись із головним інженером та механіком ми дійшли висновку, що нам потрібне навісне обладнання навіть до того трактора, який у нас вже був у наявності, — прокоментував директор «Чистого міста» і депутат від «Української стратегії Гройсмана» Олександр Грінченко. — Навіть якби ми закупили два трактора, додатково ще б довелося просити кошти. Крім того, зараз знайти тракториста проблематично.
Олександр Грінченко зауважив, що до трактора буде не лише фронтальний навантажувач, а й також відвал, причіп і два піскорозкидачі.
— Я пропонувала, щоб нові трактори закріпили за селом Козятином, Іванківцями, Залізничним, Пиковцем і Пустохою, — сказала Наталія Щербатюк. — Є три людини, які можуть йти на ньому працювати за трудовим договором, але вас це не влаштовує. Ви тримаєте більше ніж півроку техніку, яка не працює. Ви не даєте її на благоустрій громади. Трактор мав бути призначений для сіл і ми мали його закупити для того, щоб були чисті села. В селі один тракторист знайдеться, який буде обробляти округ. У нас навантажувач у «Чистому місті» вже є. Ви купили ще один. А села залишилися без уваги.
— Для того трактора, який у нас вже є, якраз і визначений маршрут трьох сіл: Залізничне, село Козятин та Іванківці, — сказав на це Олександр Грінченко і додав, що з приводу роботи на тракторі в «Чисте місто» зверталася тільки одна людина, і та відмовилася.
— Ми виділили три мільйона для техніки з навісним обладнанням, так, вона мала бути меншої потужності, але це мало бути дві техніки для сіл, — наполягала Щербатюк.
— «Чисте місто» купило потужніший трактор, з більшими навісними, — сказала виконуюча обов’язки міського голови, секретар ради Ірина Репало. — Вони підійшли до вирішення цього питання більш доцільно, враховуючи вимоги часу, тому що зрозуміли, що потрібна не кількість, а якість.
— В селі не треба такий потужний трактор, — сказала на це Наталія Щербатюк.
— Він для міста потрібен, — підкреслила Ірина Репало.
— А села? — запитала Щербатюк.
— Так ми купили його і для сіл, але немає тракториста, — відповіла на це виконуюча обов’язки міського голови.
— Оскільки ви заговорили за «Чисте місто», скажіть, будь ласка, що з недостачею дизпалива на підприємстві? — запитав депутат від «Слуги народу» Олександр Шумський.
— Зараз проводиться розслідування, — відповів Олександр Грінченко.
Олександр Шумський поцікавився, скільки саме палива недорахувалися на підприємстві.
— Нестача до п’яти тисяч дизелю і близько чотирьох… — почав Грінченко.
— Приблизно десять тонн, — перервав директора «Чистого міста» Шумський.
Після цієї розмови депутати повернулися до голосування. Розглянули ще низку земельних та майнових питань.
Наприкінці засідання депутат Вінницької обласної ради від «Європейської солідарності» Ірина Колесник від імені військової частини 4355 подякувала депутатському корпусу за підтримку. Завдяки фінансуванню з міського бюджету наші захисники отримали старлінки та зарядні станції. На знак подяки вони передали керівництву громади футболку з російського складу, який нещодавно зачистили наші бійці та бойовий прапор.
Читайте також:
Козятинська і Глуховецька громади у списках переможців конкурсу «Безпечні стійкі громади»
Мікрогрант з міського бюджету для бізнесу: хто зможе отримати?
У Козятинському ЦНАПі запровадили «Єдине вікно» для ветеранів. Як це діє?
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Алексей Костюк
Микола Олександрович
геннадій ткачук в свої роки мав би знати істину, шо не ліжка треба місцями переставляти
а так звісно кляті папєрєдніки насрали в штани бездоганному депутатському корпусу (який в більшості своїй ігнорував свої депутатські обов'язки і не ходив на сесії місяцями)
Зоя Кушнір
Зоя Федорчук
Ирина Орлова reply Зоя Федорчук