Будуватимуть укриття в двох школах — виділили гроші на проєктно-кошторисну документацію
-
У п’ятницю, 3 травня відбулася позачергова 45 сесія.
-
Депутатів прийшло достатньо, але до кінця досиділи не всі.
-
Коли дійшло до розподілу залишків бюджетних коштів, які станом на зараз становлять не багато, не мало — 90,6 мільйонів гривень, знову почалася суперечка
Позачергову 45 сесію скликали на 10 годину ранку п’ятниці, 3 травня. Прийшло 16 депутатів, тож засідання оголосили відкритим. Перед тим, як перейти до голосування, виступили представники однієї з військових частин, якій депутатський корпус на попередніх засіданнях виділив кошти на закупівлю техніки.
— Шановні депутати, шановна громада, від імені всього українського війська, від імені командира нашого батальйону я хочу висловити вам слова вдячності, подяки за вашу підтримку Збройних сил України, за підтримку нашого батальйону під час війни, — сказав заступник комбата, майор Володимир. — Ця підтримка дуже важлива і відчутна, тому що війна триває, бойові дії змінюються, ворог стає міцнішим, потужнішим, він не збирається відступати і напруга тільки зростає.
Додамо, що у цьому бойовому підрозділі служить двоє мешканців Козятинської територіальної громади. Представник батальйону вручив міському голові подяку громаді та бойовий прапор.
Після цього обранці прийняли порядок денний і перейшли до розгляду питань. Депутати від «Слуги народу» Олександр Шумський та Наталія Щербатюк здали свої пульти і покинули сесійну залу, але обранців було достатньо, щоб роботу сесії продовжити.
Перші п’ять рішень, які стосувалися внесення змін до комплексної оборонно-правоохоронної програми, прийняли надзвичайно швидко. Шостим питанням мали розподілити вільні залишки бюджетних коштів, які не використали за попередні два роки. Як повідомила на засіданні виконуюча обов’язки начальника фіннасового управління Галина Поліщук, станом на зараз ця сума становить 90,6 мільйонів гривень.
Планували розподілити 18,3 мільйона. Зокрема, 568 тисяч збиралися довиділити Управлінню освіти та спорту на заробітну плату. Як пояснила Галина Поліщук, ці гроші іншим рішенням планували перекинути на дофінансування субвенції, яку отримав Козятин на закупівлю мультимедійного обладнання для «Нової української школи»
— Нам прийшла від держави субвенція у розмірі 1,3 мільйона гривень, держава вимагає від нас дофінансувати ще 568 тисяч. Співфінансування можна дати лише через розподіл залишків, — сказала міський голова.
— Де таке написано, що тільки через залишки можна профінансувати? — запитала позафракційна депутат Аліна Діденко. — Зараз ви пропонуєте додати гроші до зарплати Управлінню освіти та спорту, але там гроші є. Ви або спочатку зніміть гроші, розкажіть, на що ви їх знімаєте, а потім додавайте.
Тетяна Єрмолаєва сказала, що субвенція на мультимедійне обладнання мала надійти в наш бюджет ще в лютому і якщо її не прийняти і не дофінансувати, держава забере ці кошти і віддасть іншій громаді. Між міським головою та Аліною Діденко почалася дискусія. Депутат від «Партії вінничан» Віктор Заїчко запитав міського голову чи зараз через казначейство фінансуються виключно захищені статті (заробітні плати, енергоносії та комунальні послуги).
— Ні, фінансується усе, але у нас жорстка постанова Кабміну щодо використання бюджетних залишків, — відповіла міський голова. — Залишки можна використовувати виключно на зарплату, енергоносії, підтримку військових, соціальний захист та укриття.
Аліна Діденко запропонувала голосувати рішення про розподіл вільних залишків бюджетних коштів по пунктах. У результаті обранці вирішили виділити із залишків 5,7 мільйонів на чотири військових частини, 65 тисяч гривень на матеріальну допомогу та 1,4 мільйона гривень на замовлення проєктно-кошторисної документації для того, щоб збудувати укриття у ліцеях №1 та №2. Решту пунктів вирішили перенести на наступну сесію.
Також депутати прийняли рішення взяти участь в обласному конкурсі «Безпечні стійки громади», щоб отримати співфінансування для облаштування укриттів та закупівлю спеціалізованого обладнання для відділення реабілітації у Козятинській центральній районній лікарні.
Прийняли також рішення, відповідно до якого родинам загиблих Героїв, де є пенсіонери, надаватимуть соціальні послуги безкоштовно. Прийняли рішення про вшанування пам’яті загиблих хвилиною мовчання і затвердили подання про присвоєння 52 Героям, які загинули на війні, звання «Почесний громадянин міста Козятин». Додамо, що згідно з оновленою редакцією Положення, яке стосується цієї відзнаки, родинам загиблих Героїв, які посмертно отримали звання «Почесний громадянин міста Козятин», мають виплатити також одноразову допомогу у розмірі 10 тисяч.
Перейшли до земельних питань, але через кілька хвилин депутатка від «Європейської солідарності» Людмила Кудимець покинула сесійну залу. Не було достатньої кількості голосів. Обранцям довелося чекати. Прийшов депутат від «Української стратегії Гройсмана» Дмитро Хавронюк і засідання продовжилося.
Серед земельних питань, які розглянули, було замовлення технічної документації на ділянку у зоні відпочинку на Водокачці, що за стадіоном. На сесії говорили про імовірність облаштування там парку. Чимало земельних питань розглянути не змогли, тому що для їх затвердження потрібно було мінімум 18 голосів, а в залі було лише 16 депутатів.
Читайте також:
Назвали імена довгожителів-ювілярів травня, яких вітатимуть грамотами та грошима
У нашому ЦНАПі запровадили онлайн-запис в електронну чергу на послуги Сервісного центру МВС
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.